Search
× Search
Když standard nestačí...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Když standard nestačí...

Chcete novou jachtu délky 15 metrů a standard vám nestačí? Nechcete jen pohodlí, milujete také vzrušení z rychlé plavby? V tom případě vás může zajímat novinka připravovaná v dánské loděnici X Yachts. Jmenuje se X49.

Loděnice vedená Nielsem Jeppesenem vyráběla vždy mimořádně jezdivé jachty. A také kvalitní. Jsou to takové BMW mezi jachtami. Vysoká cena, za kterou dostanete skvělý produkt.

Radost z obyčejné plavby, to vás napadne po pár minutách za kormidlem kterékoli z X Yachts. Novinka je vytvářena se shodným zadáním.

Trup jachty je kvůli úspoře hmotnosti vyroben vakuovou laminací při použití epoxydové pryskyřice. Na závěr laminace prochází vypečením v peci. Díky úsporám bylo možné soustředit více hmotnosti do torpéda na kýlu a tím snížit těžiště jachty. I když ponor není extrémní. Ve standardní verzi je to 2,40 m.
Dnes moderní kolmé přídě jachet jsou často poškozené při práci s kotvou. Zde je kotva vysunuta na krátký čelen a příď je pšed kotvou chráněna. Na zádi je hydraulicky spouštěná koupací plošina, která skrývá garáž na člun do délky 270 cm.
Standardně se na lodi počítá s použitím samopřehazovací kosatky, ale můžete si zvolit i klasické podélné kolejnice na otěž geny.
Podpalubí neskrývá žádná převratná řešení. Klasické uspořádání se třemi kajutami se někomu může zdát fádní, ale je to to nejlepší, co bylo v lodním stavitelství vymyšleno. Všude je prostorm světlo, čistý design a dá se předpokládat, že provedení bude dokonalé jako vždy.
X49 je nádhernou jachtou, která je určena pro ty, kteří velmi dobře vědí, co chtějí.

 

Parametry

Celková délka 15,08 m
Délka trupu 14,50 m
Délka na vodorysce 13,58 m
Šířka 4,49 m
Ponor 2,40 / 2,71 m
 Výtlak 12 900 kg
 Balast  5 380 kg
Nádrž na palivo 300 l 
Nádrž na vodu 325 l
Výkon motoru 58 HP 
Plocha hlavní plachty 74 m2
 Plocha geny 106%  55 m2
Design  X-Yachts Design Team
Více zde
3606
Na horu