Search
× Search
Klasika na příští jaro
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Klasika na příští jaro

Není třeba se stále honit za rychlostí, nízkou hmotností, sportovním vzhledem. Také klasická krása nabízí body, které se počítají. Na to sází britská loděnice Cornish Crabbers. Nyní představuje novou vlajkovou loď Cornish Crabber 32.

Čelen, krásné gaflové oplachtění, sklopný kýl pro bezpečné nasednutí na dno za odlivu, dvě dvoulůžkové kajuty v podpalubí a především pohodlná stojná výška. To vše budou hlavní lákadla jachty, která bude veřejnosti nabídnuta na začátku roku 2017. 

Novinka využívá výhod jachet s dlouhým kýlem, přitom se však snaží eliminovat jeho nedostatky. Hlavní výhodou je pohodlná a stabilní plavba na vlnách. Nevýhodou pak velmi špatné manévrovací schopnosti v přístavech. Při pohledu z boku je patrné, jak se s tímto problémem loděnice vypořádala. Kýl není protažen až na záď ke kormidlu, ale končí před lodním šroubem. Kormidlo je zavěšeno na samostatném skegu. Plocha laterálu se tak zmenšila a to pozitivně ovlivní manévrovací schopnosti jachty.

 
Pro snazší ovládání gaflového oplachtění použila loděnice takeláž s párem sálingů a bočními stěhy posunutými dozadu. Eiminuje tak nutnost použití pohyblivých zadních stěhů. Všechna ovládací lana jsou protažena od stěžně do kokpitu.

V podpalubí najdeme po jedné kajutě na přídi a zádi, dále příjemný salon s jedním menším lůžkem na pravoboku, velmi dobře zařízenou kuchyni, navigační stolek na opačném boku a koupelnu. Za koupelnou je navíc prostor na mokré žluťáky, který je přístupný jak z podpalubí, tak i z kokpitu. 

Cornish Crabbers jsou jachty, které bohužel nevídáme často. Jde přitom o bytelné a krásné jachty, které přitahují pozornost dnes a stejně ji budou přitahovat i za 20 let. To se o většině moderní produkce říci nedá.

Parametry 

Celková délka (včetně čelenu) 11,86 m
Délka trupu 9,73 m
 Délka na vodorysce  8,46 m
Šířka 3,22 m
Ponor 1,08 - 2,35 m
Výtlak 6 000 kg
Nádrž na palivo až 480 l
Nádrž na vodu 640 l
Výkon motoru 80 HP
Plocha plachet 58,9 m2
Certifikace CE  A
Design David Thomas
 Cena (vybavena k vyplutí)  132 950 GBP
 Více  www.cornishcrabbers.co.uk


3678
Na horu