Search
× Search
Kolem poloviny světa zdarma
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Kolem poloviny světa zdarma

Můžete obeplout polovinu světa, předat klíče od lodě a netratit na tom ani korunu. To vypadá jako dobrá idea. Důležité je vědět odkud a kam.

V Evropě koupíte jachtu a vydáte se na cestu. Atlkantik, Karibik, Polynésie… Po roce jachtu prodáte v Austrálii nebo na Novém Zélandu za stejnou cenu, za jakou jste ji koupili. O tom hovoří dlouhý článek na serveru časopisu Yachting World.

Ve zkratce jde o to, že v Austrálii a na Novém Zélandu je o běžné sériově vyráběné rekreační jachty zájem. Podobné jachty se v těchto zemích příliš nevyrábí a veškeré dovážené lodě výrazně zdražuje doprava.

Proto jdou zánovní jachty v dobrém stavu velmi dobře na odbyt. Velký zájem je o dnes o katamarány Lagoon Leopard a Fountaine Pajot. Z jednotrupých lodí atraktivních v Austrálii článek zmiňuje Bavarii, Jeanneau, Beneteau a Hanse. Správná velikost je mezi 35 a 45 stopami. Mnohem hůře prodejné jsou méně známé festovné lodě na blue water cruising.,

Podobná situace je i na Novém Zélandu. V článku jsou zmíněny i celní předpisy pro případ, kdy chcete na ostrovech loď prodat. V každém případě se doporučuje využití služeb brokera, který mnohé kolem prodeje zajistí.

Zajímavá cesta jak navštívit atraktivní místa a neutrácet za loď. 

3416
Na horu