Search
× Search
Komu patří tato jachta?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Komu patří tato jachta?

Na první pohled jde o jachtu pocházející z počátku minulého století. Chyba! Na vodu byla spuštěna v roce 2001. Dva poslední majitelé jachty jsou dobře známé osobnosti.

Jachta Arriva (dříve Vajoliroja) byla na vodu spuštěna v roce 2001 v turecké loděnici Turquoise Shipyard. Je dlouhá 47,55 m. Trup je ocelový, nástavba z hliníku. Pro hosty je určeno 5 kajut. Posádku tvoří až 9 námořníků.

O pohon se stará dvojice motorů Caterpillar, každý o výkonu 480 hp. Maximální rychlost je 14 uzlů, cestovní o dva uzle nižší. Na palubě je 28 000 l paliva a dojezd činí 2787 mil při rychlosti 11 uzlů.

Pojďme se ale podívat, komu se nádherná motorová jachta zalíbila nejvíce. Několik let byl jejím vlastníkem americký herec Johny Depp, který jachtu několikrát přejmenoval. Svoji roli v tom hrály ženy, které s ním v tu kterou dobu sdílely majitelskou kajutu.

Jenomže nic netrvá věčně. Johny Depp musel jachtu prodat a v roce 2016 se její majitelkou stala spisovatelka J.K. Rowlingová, tvůrkyně Harryho Pottera. Jachta si zamilovala při jedné návštěvě na palubě. Byla ihned přesvědčená, že jejím dvěma synům (10 a 12 let) se určitě bude líbit.

No, co k tomu říci? Snad jen, že je celkem pochopitelné, že desetiletý kluk by takovou pirátskou loď chtěl.  

2669
Na horu