× Search
Konečné rozhodnutí
Daniel Vodička
/ Kategorie: ČNR

Konečné rozhodnutí na 25. České námořní rallye zní: Je dobojováno. Ani dnes nebyl vítr k závodníkům shovívavý. Poryvy nejprve dosahovaly přes 30 uzlů, později mírně slábly, ale stále se šplhaly na 28 uzlů, což bylo vzhledem k dnešní ranní debatě neúnosné. Rozhodčí definitivní rozhodnutí několikrát odložili. Krátce před druhou hodinou odpolední bylo vydáno definitivně definitivní rozhodnutí. Dnes už se startovat nebude a 25, ročník České námořní rallye skončí po 5 rozjížďkách.

First 35

Mistrem republiky v kategorii First 35 se stal výborně a konzistentně jedoucí tým RODOP vedený Martinem Kulíkem. I když si letos připsal jen jediné vítězství v rozjížďce, nedojel hůře než třetí a s devíti body zvítězil se čtyřbodovým náskokem.

Střibro si odveze SEA U Sailing. Zajel skvěle první polovinu závodu, kdy po třech rozjížďkách dokonce vedl. Pak ale následoval výpadek a tým vedený Janem Hirnšalem se propadl na druhé místo. O další čtyři body zpět skončil Czech Sailing Fofr Team vedený Martinem Drábkem.

Pořadí na prvních třech místech

1             CZE 5 RODOP     Martin Kulík       9bodů

2             CZE 6 SEA U Sailing         Jan Hirnšal          13 bodů

3             CZE 20   FOFR Team         Martin Drábek   17 bodů

Více zde.

Elan E4

Pořadí v kategorii Elan bylo velmi vyrovnané. První čtveřice se vešla do pouhých dvou bodů. Po vítězství v páté rozjížďce se v celkovém pořadí posunul do čela YC Rolling Bottles Filipa Šejby. Se stejným počtem bodů skončil druhý Aleš Řihošek a jeho A.R.T.247. Bronz bere SLIM Sailing Stanislava Jelínka s 11 body. Jen o bod zpět skončil na čtvrtém místě tým Twinky Holky Renaty Marečkové.

1             CZE 29   YC Rolling Bottles            Filip Šejba           10 bodů