Search
× Search
Koronavirus v Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Koronavirus v Chorvatsku

Tenisový turnaj Adria Tour, který se hrál v chorvatském Zadaru, skončil bez vítěze. Hráče napadl koronavirus, který do Zadaru propašoval bulharský tenista Grigor Dimitrov. Všichni zadarští milovníci tenisu jsou nyní v podezření ze šíření viru dále mezi běžnou (tedy fotbalovou) populaci.

Když se ukázalo, že Dimitrov je černou ovcí, která kolem sebe šíří zlo, nastala panika. Kdo všechno je nakažený? Zadarský epidemiolog Branko Madžar vyzval všechny, kteří se s Dimitrovem sešli na více než 10 minut, aby se zabarikádovali doma a drželi dobrovolnou karanténu do konce letních prázdnin.

Do pátrání po možných nakažených se zapojila i policie a hasiči. Zadarští policisté měli za úkol pátrat při pochůzkách po sušících se tenisových šortkách na balkonech a zahradách. Jakmile byl zaznamenán kontakt, do akce se vydala zásahová jednotka zadarské policie vybavená velkou protichemickou výbavou včetně pytlíků na nohou a chobotů na nose.

Pozornost se vyžadovala i po hasičích. Při boji s požárem mají věnovat pozornost okolí a vyhledávat tenisové nadšence.  

V souboji s neviditelným nepřítelem již byli dopadeni první přenašeči. Prvním z nich je chorvatský tenista Borna Ćorić, který byl zavřen do izolace a bude tam sedět, dokud nezmodrá.

Testování se musel podvolit i chorvatský premiér Plenković, organizátor turnaje Novak Djoković a samozřejmě všichni sběrači míčků, kteří se k bulharskému přenašeči přiblížili.

Na cestě do Zadaru je nyní desítka odborníků na nakažené. Svým tvrdým postupem si vysloužili přezdívku „inkvizice“. Obavy místních se stupňují, protože před inkvizicí není nikdo v bezpečí. Epidemiologická situace v tenisovém Zadaru je sledována se zvýšenou pozorností.

Z ambasády jedné nejmenované asijské velmoci se rozneslo, že tenisová nákaza je božím trestem za nenošení roušek Made in China.

Zprávu se nepodařilo ověřit z více zdrojů.

3757
Na horu