Kurzy TOP
× Search
Krasavice na prodej
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Krasavice na prodej

Nedávno byla prodána jedna ze tří původních jachet J Class Shamrock V. Cena jachty byla 6 mil. EUR. Na prodej je dnes ještě jedna z původní trojice Endeavour. Postavena byla v roce 1934. Je dlouhá téměř 40 metrů, široká 6,8 metru a její ponor činí úctyhodných 4,8 metru. Vyvolávací cena jachty je 17,5 mil. EUR. Je to prostě loď pro fajnšmekry. Více informací najdete zde.

Z jachet vyrobených před rokem 1930 si je možné v současné chvíli vybírat. Pojďme se na některé podívat. 


Shenandoah of Sark (1902)

Jste-li příznivci škunerů, můžete sáhnout po Shenandoah of Sark. Trojstěžník vyrobený v roce 1902 od vás ale bude vyžadovat trochu plnější peněženku. 54 metrů dlouhá jachta se neobejde bez početné posádky a ani stání v přístavech nebude nejlevnější. Jachta byla vyrobena z oceli v loděnici Townsend & Downey a dnes si na ní musíte připravit 15 mil. EUR. Odměnou vám bude krása a dobrý pocit z toho, že vlastníte kus historie.

Mariquita (1911)
Další z přehlídky klasických krásek hledajících nové majitele je Mariquita. Znovu pochází z pera Williama Fife. Podívejte se především na její ohromnou hlavní plachtu. Ráhno zasahuje až daleko za záď. Nabízí uvnitř 3 kajuty pro 4 hosty. Tak na ní alespoň budete mít soukromí. Cena za klid je 3,5 mil USD. 

Moonbeam IV (1914)

35 metrů délka a 5,45 m šířka. To je poslední ze série jachet Moonbeam. Slavný francouzský jachtař Eric Tabarly ji jednou označil za nejkrásnější jachtu, která kdy byla vyrobena. Její design je dílem Williama Fife. Kostra jachty je železná, obšívka z teaku. Kromě majitelské kajuty jsou na lodi k dispozici ještě dvě další. Máte-li o ní zájem, připravte si 4,5 mil. EUR.

Sumurun (1914)
Jachta ze stejného roku jako Moonbeam byla původně postavená jako yawl. Dnes je z ní ketch. Je to poprvé po 25 letech, kdy je tato kráska na prodej. Na svém kontě má nejedno vítězství, ze všechny jmenujme alespoň náročný Atlantic Cup. Jachta je dlouhá 28,6 metru, byla postavena ze dřeva a jsou na ní třeba 4 mil. EUR.Vytisknout
3216

Theme picker

Na horu