Search
× Search
Kurz Personal Offshore Sea Survival, záchranné techniky na moři
Kateřina Staňková

Kurz Personal Offshore Sea Survival, záchranné techniky na moři

Dvoudenní urz je určený pro všechny, kteří se chtějí podrobněji seznámit s problematikou bezpečnosti a záchrany života na moři.

Co se na kurzu dozvíte? Například jak správně použít veškeré bezpečnostní vybavení, jak zvládnout plavbu ve špatném počasí, jak se zachovat při pádu člověka přes palubu nebo při opuštění plavidla, jak a čím zavolat o pomoc, jak uhasit oheň a vyřešit zlomený stěžeň nebo poškozené kormidlo, co s člověkem, který je těžce podchlazený, a mnoho dalšího. Nejzajímavější a nejužitečnější je ale bezesporu praktická část kurzu – v bazénu si zaplavete v záchranných vestách a nacvičíte pobyt v záchranném ostrůvku, ve spolupráci s hasiči pak budete hasit oheň a vyzkoušíte signální pyrotechniku.

Kurz je uznávaný Českým svazem jachtingu i mezinárodní jachtařskou federací World Sailing (dříve ISAF). Účastníci kurzu dostanou certifikát, který platí i pro velké mezinárodní offshore závody.

Nejbližší kurz se koná už 1.-2. prosince 2018 v Praze, cena je 7.450 Kč za osobu. Čtenáři Lodních novin mají speciální slevu 300 Kč!

Přihlášky a více informací na k.krelinova@seznam.cz, info@lodninoviny.cz nebo na telefonu 777085934.

Kateřina Staňková

5939
Na horu