Kurzy TOP
× Search
Kurz přístavních manévrů na Lipně
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Kurz přístavních manévrů na Lipně

Společnost KWS ve spolupráci s Lodními novinami připravila předsezónní teoreticko-praktický kurz přístavních manévrů na Lipně. Jednodenní kurz proběhne již o víkendu 27. - 28. dubna.

 
Pro mnohé jachtaře jsou manévry v přístavech a v marínách zdrojem stresu, nechtěné pozornosti a případně i materiálních škod. Proto jsme připravili s KWS kurz, na kterém se nejen utvrdíte v dovednostech, které již máte, ale navíc se naučíte mnoho nového. Kurz vás zbaví stresu v situacích, které jsou pro vás na palubě nezbytné. 
 

Před začátkem jachtařské sezóny se účastníci kurzu naučí manévrovat s jachtou v těsných prostorech přístavů a marín. V první teoretické části se budou probírat zákonitosti pohybu jachet při plavbě na motor, vyvazování jachet, pohyb jachty ve větru a v proudu, uzly, celá řada základních manévrů a některé způsoby zajetí k molu, které s jachtou předvede jen málokdo. 

Během praktické části se na palubě vystřídají skupiny, které si vyzkouší naučené přístavní manévry s instruktorem v praxi. Kurz je rozdělen na dvě skupiny, jedna se zúčastní sobotního běhu, druhá bude na programu v neděli. 

Kurz bude doplněním úspěšné knihy Přístavní manévry.

Více se o kurzu dozvíte zde. Přihlásit se můžete u KWS mailem, nebo telefonem na čísle +420 733 547 260.

Vytisknout
3705
Na horu