Search
× Search
Kurzy přístavních manévrů v Praze a trim v Chorvatsku
Daniel Vodička

Kurzy přístavních manévrů v Praze a trim v Chorvatsku

Konečně jsme pro vás vypsali nové termíny kurzů přístavních manévrů v Praze na duben 2021. K tomu jsme přidali speciální kurz trimu plachet v Chorvatsku, který bude spojený i s prací s genakerem, případně spinakerem.

Přístavní manévry v Praze

Kurzy přístavních manévrů v Praze najdete zde. Jsou určeny jak pro začínající jachtaře, tak i pro zkušenější, kteří chtějí dostat jachtu do ruky předtím, než se vydají na loď s rodinou či přáteli. Jde tedy nejen o výuku od začátku, ale také o potřebné oživení znalostí po roční pauze.

Trim plachet v Chorvatsku

Novým kurzem, který jsme připravili, je třídenní kurz trimu plachet v Chorvatsku. Správný trim nejen pomůže plout rychleji, lépe stoupat a správně pracovat s plachtami, ale také učiní vaši plavbu bezpečnější. Samozřejmě vedle správného trimu se naučíte refovat plachty, pracovat s otěžovými vozíky, s výtahy plachet, s outhaulem a dalšími ovládacími prvky, díky kterým dokážete z jachty dostat více. Samozřejmou součástí bude i práce s genakerem. Vytahování plachty, halzování, stahování a správný trim. Kurz trimu je možné kombinovat s kurzem přístavních manévrů v Chorvatsku a doplnit si tak pobyt na celý týden. Také tento kurz je připraven pro čtyři účastníky, všichni tak budou mít dostatek času si vyzkoušet všechny pozice na lodi.

Vytisknout
1978
Na horu