Search
× Search
Lepší v přístavu, rychlejší na plachty, plni zážitků
Daniel Vodička

Lepší v přístavu, rychlejší na plachty, plni zážitků

Máme pro vás připraveny kurzy a přednášky, díky kterým lépe zvládnete svoji jachtu v přístavech a marínách a budete rychlejší při plavbě na plachty. Chceme, aby vaše plavby byly klidnější a bezpečnější. A pak tu jsou ještě neopakovatelné zážitky...

Lepší v přístavu

Situace v přístavech je mnohdy zdrojem pobavení pro diváky. Hlavním hrdinům komediálních skečí to příliš vtipné nepřijde. Fouká vítr, za kormidlem se třesou kolena a skipper i posádka vědí, že nadcházející chvíle budou náročné.

Tento stres může být zbytečný. Je třeba lépe zvládnout přistání a dovolená na jachtě přijde o poslední negativum.

Mnozí skippeři, kterým chybí dovednosti, jsou jen obětí špatných školitelů, kteří je přístavní manévry učili jen málo, nebo je dokonce za kormidlo nepustili vůbec.

Při našich kurzech se soustředíme jen na manévrování s jachtou. Naším cílem je, abyste získali pro pohyb jachty cit, abyste věděli, jak na to, a abyste správný manévr dovedli dokonale provést. Zde najdete seznam kurzů. Nebo můžete přijít nejprve pražskou přednášku.

Kurzy trimu

Dále jsme pro vás se zkušenými instruktory britské RYA připravili kurzy trimu plachet. Kurzy probíhají na skvělé sportovní plachetnici First 27 (Seascape). Jde o jachtu vybavenou závodní sadou plachet, která se ochotně rozletí do skluzu. Po absolvování kurzu budete bezpečně zvládat obraty a dokážete z jachty vymáčknout maximální rychlost. Zde najdete termíny kurzů trimu.

Sportovní plavba na First 27

Je tu také možnost, vydat se na jachtě First 27 (Seascape) na delší plavbu z chorvatského Umagu. Jakmile se zvedne vítr, zjistíte, jaké to je, plout na námořní jachtě ve Skluzu. Takových příležitostí nebudete mít v životě mnoho. Na dosah je Terst, ale také kupříkladu atraktivní Benátky. Informace o termínech najdete zde.

Let na závodním trimaranu s Milanem Koláčkem

Nakonec nabízíme ještě jeden zážitek. Můžete zlomit všechny rychlostní rekordy, kterých jste v životě dosáhli. Na závodním trimaranu ORMA můžete plout rychlostí 35 uzlů. Můžete si vyzkoušet, co musí dokázat závodní jachtaři při plavbě přes Atlantik na trimaranu. Jak pracné je vytažení ohromné plachty, jak rychlý je obrat a jaké to je, podobnou loď kormidlovat. Zde je možnost se přihlásit.

 

 

 

4274
Na horu