Search
× Search
Milan Ptáčník: bezvětří je test mé trpělivosti
Marie Marková

Milan Ptáčník: bezvětří je test mé trpělivosti

Seznamte se se skipperem týmu Redpoint Clinic Sailing Team Milanem Ptáčníkem, který již za několik dní vystartuje na Velikonoční regatě 2019. Jak se na závod připravoval a na co se těší? Čtěte dále.

Proč jste si z regat vybral zrovna Velikonočku?

Máme jachting v rodinné krvi, závodím na jezerech i moři, trénuji vlastní děti. Jezdím většinou okruhy, ale Velikonočka je srdeční záležitost. Baví mě plout s přáteli, krásné prostředí, fajn organizátoři, pestrost situací, výzva správné navigace, krása.

Jaké podmínky jsou pro vás výhodné a které naopak vám nesvědčí?

Nemám rád dlouhou zimu a déšť. Jinak se rád peru i se slabým větrem, kdy často kapitánům tečou nervy. Silný vítr mi zvedá adrenalin a zažívám „flow“. Velikonočka někdy přináší bezvětří, spojené s většími vlnami, to je test mojí trpělivosti.

Jak jste se na závod připravoval?

Několik schůzek s posádkou, rozdělení úkolů, kontrola loňského deníku. Základ posádky máme stabilní, ale jedeme spolu jen jeden závod ročně a jeden den trénink před Velikonočkou. Bohužel to nejde jinak. Jachtařsky sbírám zkušenosti celoročně.

Která část závodu rozhodne o vítězi?

Cíl druhé etapy😊

Jste tryskař, nebo volíte otevřené moře?

Loni v první etapě poprvé tryska, protože trasa to prakticky vyžadovala. Trasu volím podle situace, tíhnu asi k otevřenému moři, ale to je jen pocit, který nechám rád přebít aktuální situací, předpovědí, taktikou.

Velikonoční regata startuje již za pár dní, tipujte na vítěze závodu a vyhrajte ceny od Helly Hansen. Více zde.

5062
Na horu