Search
× Search
Multihull of the Year 2020 pro Excess 12
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Multihull of the Year 2020 pro Excess 12

Prestižní soutěž Multihull of the Year organizují časopisy Multihulls World a Multicoques Magazine ve spolupráci s International Multihull Show. V kategorii do 40 stop zvítězil katamaran Excess 12 z Francie.

Katamaran Excess 12 je dlouhý 11,5 metru (celková délka 11,74 m) a vznikl z oblíbeného Lagoon 40. Došlo k drobným změnám, odlehčení jachty a zvětšení plochy plachet až o 10 %. Loděnice se při změnách inspirovala přáním zákazníků, kteří se vyslovili pro otevřenější katamaran, na kterém se bude posádka cítit více propojena s plavbou. Trup je vyroben ve třech částech a je zčásti shodný s Lagoon 40. Změny na vnější části trupu zpracovalo studio VPLP. Vzniklo tak více prostoru v podpalubí. Odlehčení lodi bylo dosaženo především na vnitřním zařízení. Výsledkem změn je katamaran sportovnějšího střihu, který v soutěži zaujal jak odbornou porotu, tak i hlasující veřejnost.

V kategorii 40 – 50 stop zvítězil trimaran Neel 47. Ve velikosti přes 50 stop byl nejlepší katamaran Eagle Class 53. Mezi motorovými katamarány byl nejlepší Leopard 53 PC.

Chcete-li se o katamaranu Exces 12 dozvědět více, kontaktujte fas yachting

1419
Na horu