Search
× Search
Mys Marlera, jiné Chorvatsko
Vojtěch Harok
/ Kategorie: Kam jet

Mys Marlera, jiné Chorvatsko

Otevřenou krajinou mezi poli a loukami, na pozadí majáku se vlní modré nebo šedé moře. Scenérie spíš jako z nějaké severské země, hlavně když pár dní fouká a po moři cválají bílí koně. To je mys Marlera.

Pokud se budete pohybovat u jižní špičky Istrie, najdete zde příjemný místo a přímý protiklad turisticky vykořisťovanému mysu Kamenjak. Za příznivého počasí je na mysu Marlera zajímavé šnorchlování s čistou vodou, hejny rybek a hlavně obřími hrnci, tedy spíše „termoskami“ – hrnci o mnoho hlubšími než širšími, které se nalézají pod hladinou hned u břehu. Nejlepší přístup k vodě je asi sto metrů na jih od majáku tam, kde se pod hladinu noří kabel (znak zákaz kotvení). Pozor, někdy může být už pár desítek metrů od břehu poměrně silný proud. Do křivolakých mokrých dutin pobřežních skal také snadno zapadnou drobné nedůležité předměty jako například klíček od auta se startováním pomocí tlačítka.

K mysu se dostanete například autem z maríny Pomer, na kole z maríny Medulin, anebo pěšky ze zátoky Kuje, kde můžete nechat svou loď na kotvě (dle 888 na dně staré železo, zbytky sítí a podobné zajímavé archeologické artefakty; za správné zakotvení a kotevní hlídky neručím). Zátoka je viditelně pro místní – malebné loďky, malebné rybářské kůlničky, pár barů a sportovišť včetně dětských, trochu bláto. Tak trochu jiné Chorvatsko.

3420
Na horu