Search
× Search
Na Brači přistálo letadlo…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Na Brači přistálo letadlo…

Zpráva z chorvatského tisku: „Letadlo z rakouského Grazu přistálo na ostrově Brač.“ 76 cestujících. Stateční Rakušané z okének sledovali s obavami situaci v okolí letadla.

Jednalo se o první letošní let Croatia Airlines na lince Graz – Brač. Mimořádná událost, ke které došlo kvůli, i navzdory koronaviru.

Na letišti na turisty, kteří se nezalekli ani koronaviru, čekal direktor turističke zajednice Bol a skoro každého ze 76 statečných osobně uvítal. Součástí uvítání byla i sklenička proslavené bolské travarice a přiťuknutí s direktorem.

S ohledem na zdraví direktora se jednalo o velmi malé skleničky o objemu náprstku bračské vyšívačky krajek.

Ani tato bezpečnostní opatření nestačila a v polovině rakouské grupy začala na direktora doléhat dobře známá hradní viróza.

Po páté desítce hostů již direktor vítal osvoboditele Vukovaru. Šedesátý druhý náprstek znamenal konec uvítací ceremonie. Vůz rychlé lékařské pomoci odvezl reprezentanta ostrova do Domu zdravlja v Supetaru. Naměřené hodnoty krve v alkoholu nebyly zveřejněny.

Aeroplán chorvatských aerolinií pokračoval z Brače do Záhřebu. Na palubě bylo 12 cestujících. Pravidelná linka, která bude provozována dvakrát týdně, byla slavnostně zahájena.  

Některé části této zprávy jsou z nepotvrzených zdrojů…

Vytisknout
2701
Na horu