Search
× Search
Nákladní plachetnice se vrací
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nákladní plachetnice se vrací

Plachetnice jsou vhodné k převozu lehkého a drahého zboží, které časem nedegraduje. Plachetnice s nákladem se stále častěji vydávají i na dlouhé plavby přes oceán.

Alespoň to tak vypadá na Atlantiku z pohledu policie. Portugalští orgánové například nedávno zadrželi jeden cargo katamaran a doprovodili do přístavu v Hortě. Na palubě vezl koks za 36 milionů EUR. Bylo toho 840 kg.

Francouzskou jachtu Portugalci dlouho letecky sledovali a na palubu vstoupili 80 mil západně od přístavu Horta. Posádka složená ze dvou mužů a dvou žen ve věkovém rozmezí 21 až 26 let se nijak nebránila. Kokain byl uložen v lodi na pěti místech. Podle portugalské policie může droga pocházet buď z Kolumbie, Bolívie, nebo Peru a byla určena na evropský trh.

Zde je video.

Podobné nálezy jsou v poslední době stále častější. Buď je policie při svých zásazích úspěšnější, nebo se přes Atlantik vydává stále více jachet s nádivkou. Podobně před lety vytěžovala své jachty při plavbě z Karibiku i chorvatská charterová společnost Mande Charter.

 

4032
Na horu