Search
× Search
Návštěva starověkého Korintu
Marie Marková
/ Kategorie: Kam jet

Návštěva starověkého Korintu

V případě, že zabloudíte do korintského přístavu, nenechte si ujít návštěvu trosek a muzea starověkého Korintu. Autobusové nádraží se nachází na východ od maríny cca 10 minut pěšky a autobusy k památkám jezdí každou hodinu. Cesta trvá zhruba 20 minut a stojí 1,8 EUR pro dospělého.

Hned při příchodu do památkového areálu nás příjemně překvapil fakt, že děti do 18 let mají vstup zdarma. Jak jsme zjistili později, toto platí i pro ostatní věhlasné archeologické parky v Řecku. Muzeum starověkého Korintu je pojato tradičním stylem „expozice – popisek“ a pro děti není až tak atraktivní. Pro nás dospělé je však naplněno nespočtem objektů, od votivních předmětů starších 2000 let před Kristem, přes vrcholné období, až do doby svatého Pavla. Většina soch je bez hlav a mnoho hlav je bez těl. Jedním z vysvětlení, které průvodci pro tuto zvláštnost nabízejí, je symbolické ničení řecké kultury a zobrazení řeckých božstev s příchodem křesťanství.

Archeologický areál poskytuje naopak dostatek volného prostoru pro honičky a procházky. Trosky se stále ještě stojícími sloupy paláce boha Apollóna jsou opravdu impozantní. V památkové zóně narazíte i na místo, kde svatý Pavel domlouval Korinťanům. Za 12 let své mise se mu nepodařilo neřest z Korintu dostat. Jeho listy Korinťanům se však staly věčnými. Oporou i upozorněním pro nejednoho hříšníka či milence. A pokud se chcete seznámit s korintským sloupem, několik krásných exemplářů zdobných hlavic sloupů se povaluje po celém areálu.

Zpět do přístavu jsme se znovu svezli místní dopravou, pro nás nejvhodnějším a nejrychlejším způsobem. Celý výlet nám trval 4 hodiny, brali jsme to s dětmi trochu hopem, ale i tak to byl fajn zážitek.

2249
Na horu