Search
× Search
Nehoda v Zadaru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nehoda v Zadaru

Včera před osmou ráno bylo v Zadaru pozdvižení. Katamaran Novalja, který vyplouvá v 0600  z Istu, se trefil do mola na vjezdu do zadarského přístavu. Převozník byl naštěstí na druhém břehu.

Jde o vlnolam na vjezdu do zadarského přístavu, kterému místní říkají Điga. U majáku, vedle kterého se včera zapíchl trajekt, stává běžně převozník se svojí veslicí, který vozí obyvatelstvo na poloostrov do starého města. Převozník měl velké štěstí, mohl skončit bolestně rozdělen na dvě poloviny.

K nehodě kupodivu nedošlo při vyplouváni katamaranu, jak by nasvědčovaly snímky, ale naopak při cestě do Zadaru. Na vině nebyl ani alkohol.

Za nehodu, při které byly zraněni tři lidé, může technické selhání na lodi. Závada na řídícím mechanizmu mohla způsobit mnohem větší škody. V ohrožení byly drahé jachty kolem, most a vlastně také nedaleká benzínka.

Zprávy o průběhu nehody se různí. Jeden zdroj hovoří o tom, že se katamaran nevešel do vjezdu do přístavu, zavadil o konec vlnolamu, ten ho otočil a následně skončil na molu. No… Možný to je!

Druhá verze říká, že trajekt nejprve vplul do přístavu, pak se nekontrolovaně řítil na most, kapitánovi se to podařilo otočit. Chvíli to vypadalo, že srazí jachtu Agram ve vlastnictví firmy Euroherc. Nakonec si vybral reklamu na obchod Musto, který mu před lety odmítl reklamovat prošoupané holinky.

Životní prostředí nebylo poškozeno. Následující trajektová linka na Ist ve 1300 vyplula podle jízdního řádu.

 

6362
Na horu