Search
× Search
Nová a jiná Bavaria C42
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nová a jiná Bavaria C42

Loděnice Bavaria zažívá v posledních pár letech mnoho změn. Jednou z nich jsou nové modely s označením C. Nejnovějším přírůstkem bude 12 metrů dlouhá Bavaria C42.

Bavarie se vždy vyznačovaly jednotným designem svých výrobních řad. Nyní je loděnice ve stadiu přechodu od staré řady Cruiser, k novým lodím s označením C. Přechod začal od největších jachet a směřuje k menším. Zatím nejmenší je model C42.

Proti starším jachtám došlo k mnoha na první pohled patrným změnám. V první řadě je to integrovaný čelen na přídi, dále samopřehazovací kosatka, tvar nástavby, a především tvar trupu. Trup je z části ostře zalomený, příď je na úrovni paluby velmi široká. Na vodorysce je přitom úzká a rozšiřuje se až výše.

Z nadhledu je patrná změna tvaru trupu směrem k plné šířce trupu dále na příď. Maximální šíře se táhne od zádi až do středu trupu. Výrazné zúžení je patrné až v jeho přední třetině. Šířka dodává nejen prostor na palubě a v podpalubí, ale také zvyšuje tvarovou stabilitu a tedy i výkon jachty. Výkony jachty kladně ovlivní i maximalizace délky na vodorysce díky téměř kolmé přídi a zádi.

Mimořádný prostor dodává podpalubí zalomení trupu nad čarou ponoru. Horní část boků trupu je téměř kolmá, což zvětšuje objem interiéru a zvyšuje stabilitu.

Vyšší výkony jachty zajišťuje takeláž s hlavní plachtou plochy 54 m2 a genou se 47 m2. K dispozici mohou být také Code 0 (85 m2) a genaker (140 m2). Pokud je prioritou snadná ovladatelnost jachty, v základu je k dispozici samopřehazovací kosatka.

Od stěžně jsou všechna lana svedena do kokpitu. Díky šířce 4,3 m je v kopkpitu dostatek prostoru na stolek i rozměrné lavice. Úložné prostory jsou pod lavicemi i vzadu pod podlahou.

V podpalubí jsou k dispozici verze se dvěma, nebo třemi kajutami a jednou nebo dvěma toaletami. Dvojlůžko na přídi je široké až 1,8 m a 2,1 m dlouhé. V zadních kajutách je délka lůžek 2 m a šířka 1,6 m.

Dostatek místa není jen v kajutách, ale také v kuchyni. V základní výbavě zde překvapí například vařič s trojicí hořáků. V salonu je k dispozici i navigační stolek orientovaný po směru jízdy. Najdete ho vpředu na hlavní přepážce. Veliký salón je na nejnovější jachtě Bavarie umístěn centrálně.

Jachtu si bude možné prohlédnout na výstavě v Düsseldorfu.

Parametry

Délka

12,38 m

Délka s čelenem

12,90 m

Délka trupu

11,98 m

Délka na vodorysce

11,27 m

Šířka

4,29 m

Ponor

2,10/1,70 m

Výtlak

9678 kg

Balast

2698 kg

Plocha plachet

100,6 m2

Design

Cossutti Yacht Design

Cena

157 900 EUR bez DPH

Více

 zde

 

3487
Na horu