Search
× Search
First minute
Nová benzínka na Istu
Daniel Vodička

Nová benzínka na Istu

V oblasti mezi Zaglavem na Dugim otoku a Malim Lošinjem nebyla ještě před týdnem žádná čerpací stanice. Nyní je k dispozici nová plovoucí benzínka na Istu na lodi M/B Gaj.

Množství čerpacích stanic je důležitší pro motoráky, než pro plachetnice, ale i plachetnice se mohou dostat do stavu nouze.  Motorové jachty měly donedávna v oblasti západně a severozápadně od Zadaru smůlu. 50 mil ostrovů zde bylo bez benzínky. A v pátek, kdy končí týden pro charterové jachty, se hodí cestou do maríny jakákoli benzínka, u které není fronta.

Nová čerpací stanice v zátoce Kosirača na ostrově Ist má ve svém sortimentu Eurodiesel a Eurosuper 95. Nafty je k dispozici 150 000 litrů a to by mělo stačit i pro hodně velké jachty. Zásobníky na benzín mají objem 50 000 l. Hloubka u plovoucí benzínky je 8 metrů. Čerpací stanici najdete v zátoce nedaleko trajektového mola.

Jachtaře potěší otvírací doba od 0600 do 2100. Vedle hotovosti je možné platit také běžnými platebními kartami. Více informací o čerpací stanici najdete zde.

Vytisknout
6999
Na horu