Search
× Search
„Nová“ Česká námořní rallye
Daniel Vodička

„Nová“ Česká námořní rallye

Omlouváme se za níže uvedenou informaci, která vycházela z prezentace loděnice Salona na České námořní rallye. Tomáš Stejskal nás upozornil, že zatím není možné nabídce loděnice důvěřovat, protože se na lodích teprve pracuje. Za uvedení čtenářů ve zmatek se omlouváme.


Česká námořní rallye bude od příštího roku v novém. Během prezentace ve Vodici představil zástupce loděnice Salona novou flotilu závodních jachet Salona 380, na kterých se od příštího roku závod pojede.

Pro Českou námořní rallye je charakteristické, že po několika letech mění flotilu jachet, na kterých se závodí. Organizátorům jde především o to, aby se závodilo na nejmodernější a nejlepší flotile jachet, které jsou v Chorvatsku k dispozici. Po letech, kdy byly kombinovány lodě First 35 a Elan 350, přijde tedy příští rok znovu změna. 

Co je dále na této změně zajímavé, je rozšíření počtu lodí v one design flotile. Zatímco dnes bylo k dispozici 20 Firstů, které bylo třeba doplnit o 10 Elanů, příští rok by mělo být připraveno 30 Salon. Všichni závodníci tak pojedou na stejných lodích. 

S novými loděmi dojde i k proměně lokality, ve které se závodí. Příští rok se regata posune dále na jih do Kaštely. Po dlouhých letech bude opuštěna oblast Murterského moře, Kornat a Šibenického archipelagu. 

Na příští rok se tedy závodníci mohou těšit na 30 nových Salon 380. Jde o jachty navržené studiem Cossutti Yacht Design, které stojí i za nejúspěšnější jachtou handicapu ORC M37 (tuto jachtu má nyní tým Hebe a závodí s ní na Maltě). Jsou to velmi rychlé lodě, které již ve 20 uzlech větru dosahují rychlostí nad 13 uzlů.

Dá se předpokládat, že o závod bude nejméně stejně velký zájem, jako byl letos. Tak kontaktujte Tomáše Stejskala včas.

5077
Na horu