Search
× Search
Nová Oceanis Yacht 54
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nová Oceanis Yacht 54

Loděnice Beneteau představila novou 54. Jde přitom o zajímavý krok, kdy využila atraktivní a rychlý trup First Yacht 53 pro novou Oceanis Yacht. Je to takové 2 v 1. Trup, na kterém jsou navrženy dvě jachty.

First Yacht 53 byla přijata s nadšením. Nyní přichází loděnice s jachtou, která to nejlepší z First Yacht 53 využije v levnější variantě, která bude přístupná širší veřejnosti.

Díky objemnému trupu italských designérů již prostor v podpalubí sportovní jachty vyhovuje i pro její turistickou sestru.  U Oceanis Yacht 54 je zajímavě řešená paluba, která po dvou nízkých schůdcích přechází z vysoké přídě až na záď, která je na stejné úrovni, jako podlaha kokpitu. Cesta z kokpitu na příď tak nevede přes lavičky, ale přes záď.

Plocha kokpitu zabírá celou třetinu paluby. Vedle hlavní lukny jsou dvě pohodlná lehátka, nad kokpitem oblouk na otěž hlavní plachty, v kokpitu dvě dlouhé lavice, dva stolky, které nepřekážejí pohybu a pohodlný přístup na záď bez překážek. Pod kokpitem je garáž na 2,4 m dlouhý nafukovací člun.

Jachta bude nabízena se dvěma verzemi stěžně, klasickým delším a rolovacím. Také kýly jsou v nabídce dva, 2,5 m je standardní ponor, 1,95 m je druhá varianta.

Podpalubí je základním rozvržením podobné First Yacht 53. V podpalubí jsou 3 kajuty, kuchyně je stejná, vše se liší jen sezením v salonu, které u Oceanis Yacht nabízí standardní jídelní stůl a k dispozici je na boku i navigační stolek.

V interiéru budou nabízeny dva druhy dýhy, vedle světlého dubu to bude ořech.

Jachta je (nebo může) být vybavena technickými vymoženostmi jako Shipo Control, Dock&Go, Harken AST (automatický trim).  

Na přídi bude prostor na kajutu pro posádku.

Cena by měla být o pětinu přijatelnější než cena First Yacht.

Parametry

Délka

17,16 m

Délka trupu

15,98 m

Délka na vodorysce

15,40 m

Šířka

5,00 m

Ponor

2,50 (1,95) m

Výtlak

16 600 kg

Balast

4 500 kg

Plocha plachet

114 - 153 m2

Design

Biscontini Yacht Design

Více

Zde

 

3352
Na horu