Search
× Search
Nová sekta na ostrově Žirje?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Nová sekta na ostrově Žirje?

Obyvatelé ostrova Žirje nedaleko Šibeniku už více než měsíc trpí izolací, která způsobuje především mladší části populace (pokud tam nějaká je) těžko zvládnutelné stavy. Tak blízko, a přitom tak daleko…

Žirje je ostrov, na který se zapomíná. Na ostrově dnes žije trvale jen 103 obyvatel a je otázkou, jestli po posledním dění neklesne populace ještě více. Jen pro zajímavost uvádíme, že v roce 1953 žilo na ostrově 720 obyvatel. V roce 1981 ještě 207. Dnes jsme na polovině.

Co se děje v posledním měsíci? Mladší obyvatelé ostrova jsou několikrát denně k vidění na kótě 120 jihozápadně od vesnice Žirje. S rukama vztyčenýma hledí k východu. Při nízkém průletu nad ostrovem se zdá, že se na nejizolovanějším z ostrovů šibenického archipelagu uchytila nová sekta modlící se k východu. Co se děje na ostrově, který je v létě cílem mnoha jachtařů? Bude ještě na ostrově bezpečno?

Podle přerušovaných zpráv z podivně se chovajícího ostrova to vypadá, že nejde o spirituální třeštění obyvatelstva, ale o činnost, kterou ti nejmladší u nás již nepamatují. Jde o hledání mobilního signálu.

Ostrov je již měsíc odříznut od mobilního signálu a internetu. Měsíc bez mailu, bez zpráv, bez Facebooku, bez Instagramu!!! Mobilní operátoři si zatím na opravu nenašli volnou chvilku. Chabý signál je dostupný jen na již zmíněné kótě 120. 4G to není.

Ostrov žije již měsíc v bezčasí internetové izolovanosti. Na Žirje se zhroutil moderní svět. 

4496
Na horu