Search
× Search
Nové světlo ve Splitu a další novinky z Chorvatska
Daniel Vodička
/ Kategorie: Navigace, Zajímavosti

Nové světlo ve Splitu a další novinky z Chorvatska

Nové světlo, které se objeví v temnotě, může skipperovi jachty pořádně zamotat šišku. Nyní se jedno navíc rozsvítí nedaleko splitské maríny

Společnost Plovput instaluje nyní bóji nedaleko zátoky Zvončac západně od ACI maríny ve Splitu. Bóje bude varovat před mělčinami na západě této zátoky. Při noční plavbě není od věci, o bóji vědět.

Další zajímavost, která se může dotknout i vás, je z Kaprije. Zdravotnická ambulance na ostrově lehla popelem. Hrozný požár zničil budovu bývalé školy, dnes ambulance. Ostrovanům se podařilo před příjezdem hasičů z Šibeniku zachránit jen zařízení ambulance. Šlo o čtyři židle, tři skříňky, stůl, lůžko, věšák, čtyři gázy, kupu flastrů a tlakoměr. Tlak vám v létě na Kapriji tedy změří, ale otázkou je, kam si přitom lehnete.

Třetí novinka z dovolenkového ráje na Jadranu se nás sice netýká, ale zajímavá je. Na tankeru plujícím pod vlajkou Marshalových ostrovů zmlátil chorvatský třetí důstojník indického kapitána tak, že ho museli vrtulníkem převézt do špitálu na Mauriciu. Chorvat byl sice také potlučen, ael na rozdíl od drobného Inda jen lehce.

Proč k bitce došlo, nebylo zveřejněno. Zřejmě měli každý jiný názor na provoz tankeru. Je ale jasné, že pustí-li se mohutný mladý Dalmatinec do staršího vyschlého Inda, vítězství patří snědému dalmatskému obru.

Je to ale tak trochu vítězství Pyrrhovo. Dnes proběhne s dalmatským silákem na Mauriciu soud.

4214
Na horu