Search
× Search
Oblečení do nejtvrdších podmínek
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Oblečení do nejtvrdších podmínek

Přestavte si nástrahy, které přicházejí během roční plavby po nejdrsnějších oceánech světa při jednom z  nejnáročnějších závodů. Zlomené stěžně, mohutné vlny a extrémní teploty představují jen vrcholek ledovce.

Pro Sofii Ciszek, profesionální jachtařku, která se účastnila Volvo Ocean Race na palubě MPFRE, jde běžnou součást závodu, který toužila vyhrát už od mládí. Během minulého Volvo Ocean Race Sophie a členové jejího týmu předvedli mimořádný výkon a my jsme mohli být po většinu cesty s nimi a průběžně jsme přizpůsobovali a vylepšovali vybavení.

Námořníci Volvo  Ocean Race zblízka

Sophie udělala největší dojem na palubě Team SCA při Volvo Ocean Race 2014-15, což byl první ze dvou závodů, které dosud dokončila. V Austrálii vyrůstala na moři, pobyt na vodě miluje z hloubi duše. Láska k vodě, neústupný charakter a povaha dříče představují nezbytné předpoklady k tomu, aby člověk dokázal obeplout svět v takto mimořádně náročném závodě.

Sophie Ciszcek všechny tyto klady má. A ještě mnohé další. Volvo Ocean Race 2017-18 se zúčastnila jako členka týmu MAPFRE a i její výkon přispěl k tomu, že tým po dramatickém finále dokončil závod jako druhý.

Co obnáší závodit ve Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race, považovaný po mentální i fyzické stránce za jednu z nejnáročnějších sportovních událostí, rozhodně není pro malomyslné. Sama Ciszek k tomu dodává:

Teplota vody může klesnout až ke dvěma stupňům. Vlny jsou veliké, někdy úplně ztrácíte kontrolu. Fyzicky to musíte ustát, ale těžké to je hlavně mentálně. Je vám zima, jste zmrzlí. Podmínky jsou nemilosrdné. A vy s tím nemůžete nic dělat, prostě to musíte ustát až do cíle.“

Extrémní podmínky, extrémní vybavení. The ÆGIR OCEAN SMOCK TOP

Fyzické nároky Volvo Ocean Race vyžadují mimořádnou duševní sílu, stejně jako to nejpokročilejší ochranné vybavení. Ciszek sloužila na lodi týmu MAPFRE na přední palubě, tedy na pozici, kde se musíte vyrovnat s těmi nejdrsnějšími podmínkami. Její vybavení muselo poskytovat výbornou ochranu, aniž by ji zatěžovalo nebo omezovalo v pohybu.

Abychom Sophii a členy jejího týmu náležitě oblékli, začali jsme s týmem spolupracovat na přípravách vybavení několik měsíců před samotným závodem. Poté jsme během celé cesty dělali všechno pro to, abychom každý kus vybavení ještě vylepšili a zdokonalili. Jeden z výsledků této spolupráce, The Ægir Ocean Smock Top, se nyní objevuje i v naší Ægir kolekci na jaro/léto 2019.

Díky neustálému testování se Sophií a MAPFRE týmem se Ægir Smock Top vyvinul z poněkud objemnější ochranné kombinézy Ægir Ocean Dry v mimořádně lehký a odolný kus výstroje pro offshore, aniž by ztratil cokoliv ze své funkčnosti.

 Abychom vytvořili tuto odlehčenou halenu, odstranili jsme z Ægir Ocean Dry Top nejprve latexové zipy na vnějším límci a manžetách. Voděodolnou ochrannou bariéru jsme pak vytrvale testovali, než jsme dosáhli té nejlepší možné míry kvality a pohodlí. Omezili jsme výztuže, samotná tkanina pak prošla zkouškou během nejnáročnější offshore plavby na světě: v Jižním oceánu.

Další vlastnosti ÆGIR OCEAN SMOCK TOP

Ægir Ocean Smock Top je zhotoven z námi vyvinuté, odolné a odlehčené tkaniny HellyTech™ Professional. Smock Top je vytvořen s minimálním využitím švů a splňuje ty nejvyšší standarty pro jejich utěsnění. Minimalistický design si zachovává klíčové prvky jako schopnost odrážet sluneční svit, vnitřní neoprenový pás kolem pasu a kapsu na přední straně. Kapsa je z rychleschnoucího pletiva, které místy nahrazuje dvouvrstvou tkaninu, čímž napomáhá prodyšnosti. Poprvé nabízí i skrytý větrací zip.

Zip se nachází uvnitř přední kapsy, čímž umožňuje efektivní odvod přebytečného tepla. Tento doplněk byl vyvinut během mnohaleté spolupráce s dlouhodobým ambasadorem značky Thomasem Covillem. Zip je také vodotěsný: jde o zmenšenou verzi YKK Aquaseal, který můžete nalézt na Ægir Ocean Dry Suit and také na nepromokavých bundách, které vyrábíme pro pobřežní stráž.

Naše Ægir Offshore Collection byla vždy výsledkem spolupráce s nejlepšími námořníky světa a tento nejnovější přírůstek není výjimkou. Protože Sophie a členové jejího týmu mohli naši výstroj provést tak extrémními podmínkami, podařilo se nám posunout Ægir Smock Top na novou úroveň výkonu.

 

….

3392
Na horu