Search
× Search
Oceanis 35.1
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Oceanis 35.1

Jak vypadá ideální rodinná jachta pro oblíbené chorvatské vody? Může to být Oceanis 35.1 od Bénéteau. Na klidných vodách mezi ostrovy je 10,5 metrů dostatečná délka, která nabídne při provozu výborný poměr cena/výkon.

Větší jachta je sice vždy lákavá, ale matematika mluví jasně. Čím větší loď, tím větší provozní náklady. Proto je 35 stop akorát.

Bénéteau u svých Oceanisů vychází z tvarů, které jsou běžné na závodních lodích. Trup je široký na zádi, nad čarou ponoru zalomený. To jsou tvary lodí IMOCA, které jezdí závody kolem světa. Výhodou je vysoká tvarová stabilita a tím i větší výkon a menší náklon za plavby. Další klad je již vlastní jen lodím turistickým. V podpalubí i v kokpitu je díky tvarům trupu hodně místa.

Image
Verze se sklopnou ploutví
Stěžeň je posunut dále k zádi a oplachtění je vyváženější. Kolmá příď i záď prodlužují vodorysku a zvyšují rychlost jachty. Dvojice kormidelních listů zlepšuje vedení lodi v náklonech.

Oceanis 35.1 je nejmenší z trojice inovovaných Oceanisů. Se svými většími sestrami sdílí stejné designové prvky a řešení vnitřního i vnějšího prostoru. Nabízí například na zádi sklopnou koupací plošinu širokou přes celou šíři lodě. Dále jsou to veliká boční okénka v trupu, které nejen zajišťují výborné osvětlení přírodním světlem, ale také upevňují sepětí s okolním mořem.

 

 

Foto IMACIS.FR

Foto IMACIS.FR

Přední kajutu je možné se salonem propojit
Oblouk nad kokpitem, na kterém je upevněna otěž hlavní plachty, zajišťuje nejen bezpečný pobyt v kokpitu, je ale také místem na které se instaluje sprayhood. V širokém kokpitu je dost místa na centrálně umístěný stolek. 

V interiéru jsou použity již dříve vyzkoušené dvojkřídlé dveře do přední kajuty. Po jejich otevření se interiér ještě dál významně zvětší. Uspořádání salonu a kuchyně je volitelné. Salón může být umístěn centrálně, nebo je na boku s kuchyní podél pravoboku.

Oceanis 35.1 je jachta nabízející na svou délku nebývale prostorný interiér. V nabídce je i verze s trojicí kajut, ta je však vhodná především pro charterové společnosti. Vedle verze s ponorem 1,85 m, je možné zvolit 1,45 m ponor, nebo kýl se sklopnou ploutví, u kterého je minimální ponor 1,15 m a maximální 2,30 m.

 

Parametry

Celková délka 10,45 m
Délka trupu 9,97 m
Délka na vodorysce 9,70 m
Šířka 3,72 m
Ponor 1,85/1,45 m
Výtlak 5 533 kg
Balast 1559/ 1825 kg
Nádrž na palivo 130 l
Nádrž na vodu 130 l
Výkon motoru 30 HP
Plocha hlavní plachty 27,5 m2
Plocha geny 26,7 m2
Design Finot - Conq
Cena od 94 000 EUR včetně DPH
Více www.bemexboot.cz

 

3713
Na horu