Search
× Search
First minute
Odsolovač za 1700 Kč
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Bezpečnost

Odsolovač za 1700 Kč

Odsolovač vyrábějící pitnou vodu z vody mořské může na jachtě zachránit život. Nebo dá alespoň jistotu, že žízní neumřete. Jeho cena je běžně velmi vysoká. Na trhu by se však měl objevit přístroj za 56 GBP! Měl by být široce dostupný.

Quench Sea desalinator byl primárně vyvíjen z humanitárních důvodů. S ním je možné získat pitnou vodu z vody mořské tam, kde se jí běžně nedostává.

Jde o přístroj poháněný manuálně. Zahrnuje trojitou předfiltraci a nakonec potřebnou reversní osmotickou membránu, která odstraní z vody cokoli větší než 0,01 micronu. Tedy veškeré nečistoty, dokonce včetně virů. Membrána by měla vydržet výrobu 18 000 l vody a je snadno vyměnitelná. Cena výměnné membrány je 8 GBP.

Hydraulická pumpa vytváří v zařízení tlak 55 – 60 barů. Celé zařízení váží jen 0,7 kg. I díky tomu je ideální nejen pro použití na palubách jachet jako záložní zdroj, ale samozřejmě také v záchranných ostrůvcích. Výroba litru vody sice zabere půl hodiny, ale čas je v záchranném ostrůvku to jediné, čeho je nazbyt.

Na vývoj a zahájení výroby proběhla crowdfundingová kampaň a první kousky by se měly objevit na trhu v únoru příštího roku. Firma Hydro Wind Energy předpokládá, že během sedmi let se podaří prodat 100 milionů kusů.

Více informací zde.

Vytisknout
3073
Na horu