Search
× Search
Oficiální stanovisko Chorvatska
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Oficiální stanovisko Chorvatska

Situace s rozvolňováním je zamotaná nejen u nás, ale i v ostatních zemích Evropy. Také chorvatská strana uvolňuje zavedená opatření, ale není tak docela jasné, co to přesně znamená. Známe ale oficiální stanovisko.

Také Chorvaté se v některých dílčích rozvolňovacích opatřeních snaží dotáhnout Českou republiku, která vede peloton v soutěži rozvolňovacích kuriozit. Naši reprezentanti však ataky výběrů z jiných zemí odrážejí stále brilantnějšími úniky. Například dnešní roušky na plavečáku se posunuly do čela kategorie Skokan roku již za několik minut. Ano, plavečáky se otevřou, ale budete muset mít na sobě roušku. Nebudete ji potřebovat jen když budete ležet na lehátku. Předpokládám (doufám), že nebude nutná ani ve vodě. Pak ale bude třeba, instalovat u vstupu do bazénu věšáky na odložené roušky. Nebo tam bude roušková šatna na čip?

Myslím, že naše reprezentace  v kategorii kuriozit vykazuje neuvěřitelnou formu, srovnatelnou snad jen s fazónou Dominika Haška na olympiádě v Naganu.

Oficiální chorvatské stanovisko

Vraťme se ale do Chorvatska. Oficiálně mohou do Chorvatska jen osoby, které tam vlastní nemovitosti nebo lodě a osoby, které tam mají nějaké ekonomické zájmy. Tečka. To je stanovisko vlády.

Neoficiální informace

Na tiskové konferenci na přímý dotaz, zda-li je člověk se zakoupeným ubytováním (charterovou lodí) osobou, která má v Chorvatsku ekonomické zájmy, odpověděl ministr vnitra, že ano. Stejná odpověď zazněla i z ministerstva turistiky.

Závěrem

Situace je tedy taková, jak jsme psali ráno. Do Chorvatska by mělo být možné se dostat na charterovou loď, ale není to jisté. Není to zaručeno. Ještě včera například zněl oficiální postoj velvyslanectví, že to možné není.

Vidíte, že i v Chorvatsku je situace zamotaná. Samozřejmě výkony Chorvatska nedosahují kvalit České republiky, ale to je stejné, jako byste srovnávali Slavoj Houslice s Realem Madrid v Lize mistrů. Můžeme být na sebe pyšní, protože v chaosu je naše reprezentace světovou extratřídou.

 

 

Vytisknout
20138
Na horu