Search
× Search
OYC Marina Praha a jachtařské příměstské tábory
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

OYC Marina Praha a jachtařské příměstské tábory

V Praze pod Vyšehradem se Vltava rozlévá a vytváří ramena, která jsou již téměř století centrem jachtingu v hlavním městě. Na smíchovské straně na ostrově Císařská louka má mezi jinými své sídlo Orthodocks Yacht Club. Jednou z jeho činností jsou i zábavné letní příměstské tábory pro děti.

Nikdy by mě nenapadlo, že Vltava v Praze může skrývat taková tajemství. Od železničního mostu pod Vyšehradem výše to platí. Nad mostem se skrývá tajemství hned několik. Jedním z nich je Smíchovský přístav v zaslepeném rameni. Od hlavního toku řeky je oddělen ostrovem, který se jmenuje Císařská louka. Je to oáza klidu uprostřed města, vždyť špička Císařské louky je přímo pod Vyšehradem. 

Na Císařské louce sídlí několik jachtařských a veslařských klubů. OYC je z nich nejmladší. Jeho sídlo najdete přibližně uprostřed Císařské louky na straně svažující se do Smíchovského přístavu. Klub zde spravuje několik mol, u kterých mají svá místa motorové čluny, plachetnice, ale i zajímavé houseboaty. Od roku 2012 se klub aktivně věnují škole jachtingu pro děti a v posledních letech nabízejí cvičné plavby pro dospělé na plachetnicích, ale také motorových člunech. Mezi kapitány a trenéry můžete najít spoustu závodních jachtařů jako je například Barča Pourová, Ondřej Bobek, Štěpán Staniek a další. 

Letní příměstské tábory

Jednou z náplní činnosti jsou letní příměstské tábory pro děti od 6 do 13 let. Jsou naplánovány na celé léto a spojují v sobě všechna sportoviště, která jsou v okolí OYC k dispozici. Během týdenního kempu stráví děti nejméně 8 hodin na palubě plachetnice RS Tera. Dále absolvují teoretickou jachtařskou přípravu. Účastníci se mohou těšit i na 3 lekce golfu s trenérem. Samozřejmostí je zapůjčení golfového vybavení. 

Probíhat bude i kondiční a pohybová příprava pro děti, jde především o míčové hry, ale také využití lanového centra, nebo trénink na paddleboardech. Pro účastníky tábora je zajištěna celodenní pestrá strava.

Denně se začíná v 0800 a program je plný až do 1700. Při vyzvednutí dětí si mohou na své přijít i rodiče, kteří se mohou svézt na plachetnici, prohlédnout si místo Šemíkova skoku z vodní hladiny, nebo sledovat pokroky svých potomků. 

Jen těžko se bude hledat letní tábor, který probíhá v samém centru města, ale v přírodě. Pro rodiče pracující v Praze, tak není odvoz potomka téměř žádnou zajížďkou. 

Více o atraktivním táboře najdete zde.

 

Článek je komerční prezentací.

 
Vytisknout
2223
Na horu