Search
× Search
Pechfóglové
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pechfóglové

Máte prima plán. Přilepšíte si k výplatě námořníka na nákladní lodi. V Panamě vezmete na palubu 10 tun kokainu a vyrazíte přes Atlantik. Všechno jde skvěle, počasí OK a míle utíkají.Vaším cílem je zkorumpovaný Tanger, kde je již vše domluveno.

Posádka si užívá plavbu tropickou oblastí a ve volném čase rozmýšlí, kde si koupí novou daču. Čas plyne, hodiny odtikávají cestu k bohatství.

Pak se však něco pokazí. Jeden člen dvanáctičlenné posádky nákladní lodě je chabrus se zdravím a natáhne bačkory. Nepříjemná komplikace. Je třeba zamířit do přístavu. Volba padne na Kapverdy. Souostroví s půl milionem obyvatel nemá s drogovými delikty mnoho zkušeností, tam bude bezpečno. Vyložit nebožtíka a hned dál. Malé zdržení.

Asi by to prošlo. Tamní policie je jen tak aktivní, jak se dá od tropické jednotky očekávat. Bohužel již měla hlášku od Maritime Analysis and Operation Center, která monitoruje obchod s drogami. Nešlo nekonat. Začala prohlídka.

Nervozita jedenácti členů posádky dosáhla vrcholu, když policejní knírač vyštěkal balíky obsahující 9500 kg koksu.  To bolí. Stačilo jen málo…

Jedenáct Rusů z paluby nákladní lodi Eser zamířilo rovnou do šatlavy. Vypadá to na déle trvající omezení jejich osobní svobody. Na druhou stranu je možná lepší sedět v tropech, než v káznici na ruském severu.

 

3626
Na horu