Search
× Search
Placení chorvatské turistické taxy online
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Placení chorvatské turistické taxy online

Chorvatsko spustilo portál na online platbu turistické taxy. Pro placení vzdušného tak už není třeba chodit na kapitanáty a pobočky Chorvatského turistického sdružení. Je možné platit podle délky lodě, nebo za osobu.

Turistickou taxu můžete online zaplatit zde. Na výběr je mezi platbou za celou loď podle délky, nebo jednotlivě za osobu podle délky pobytu. Co se jednoduchosti týče, rozhodně vede platba za loď podle délky. Při platbě za osobu musíte vyplnit i jméno vaší babičky za svobodna. Prostě formulář je výrazně delší a každá osoba ho vyplňuje zvlášť.

Výše taxy za osobu a den je 10 HRK. Při platbě za loď si můžete vybrat mezi platbou za 3 dny, 8 dnů, 16 dnů, 30 dnů, 90 dnů a roční platbou. Cena u jachty délky 12 - 15 m začíná na 168 HRK za 3 dny a u roční platby činí 3360 HRK. Při týdenní plavbě se u jachty délky 12 m vyplatí platba za osoby do 5 osob na palubě. Od šestičlenné posádky je lepší platba za loď. U jachty délky 9 – 12 m je při týdenní plavbě výhodnější platba za osobu do 3 osob na palubě.

Placení poplatku se týká pouze jachtařů s vlastními loděmi, nebo jachtami, které připluly ze zahraničí (i charterovými). Na běžných chorvatských charterových jachtách se platba uskutečňuje stejně jako dříve v kancelářích charterových společností dle počtu osob.

Nezaplacení taxy je sankcionováno.

12039
Na horu