Search
× Search
Plasty, plasty, plasty
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Plasty, plasty, plasty

V létě je Jadran turistickým rájem. Azurové moře, oblázkové pláže, voda jako v akváriu. To ale bohužel není norma. Neplatí to vždy. Nejprve bylo potřeba zlikvidovat bordel, který přineslo moře v zimě.

Stále se najde dost těch, kteří nevěří, že jsou omezení plastových obalů nutná. Možná jinde. V Evropě ne, my recyklujeme!

Nechme nyní stranou problém, že nezačnou-li bohaté státy, neudělají nic ani ty chudé. Pojďme se jenom podívat, jak vypadá moře, které nejčastěji navštěvujeme, v době zimních bouří. V době, kdy deště spláchnou do řek veškerý odpad v Itálii a na Balkáně (Evropa) a ten skončí v moři.

Když jsem začínal jezdit na moři v devadesátých letech, plastový odpad jsme nepotkávali. Na pohled bylo tehdy Středozemní moře čisté. A zdravé. Zkuste dnes najít ve Středomoří místo, kde za jedinou hlídku nenarazíte na plovoucí bordel. Zřejmě nemožné.

Neřešíme problém, který nás může zničit. Když ne docela, tak alespoň zničí krásu světa tak, jak ji známe. Kolem sebe chrlíme bordel. Nakonec budeme žít na smetišti. Všichni,. Bez výjimky! 

Asi by bylo dobré, s tím něco udělat, ne? Někde se začít musí.

Nejlépe se začíná u sebe...

3634
Na horu