Search
× Search
Poprvé na loď s malými dětmi. Nebojte se.
Jan Lednický

Poprvé na loď s malými dětmi. Nebojte se.

Příprava

Hned na začátek je nutné poznamenat, že první plavba není jednoduchá. S malými dětmi obzvlášť. Na druhou stranu, není třeba se zbytečně dopředu obávat a děti nebrat. S trochou selského rozumu budete ten nejlepší „taťka kapitán“ široko daleko.

Příprava

Všechno začíná dlouho před vlastní plavbou, už při objednávání lodě. Zvolte navigačně jednoduchou oblast. Kornati jsou nádherné, ale spousta malých ostrůvků sotva vykukujících z vln a voda „po pás“ mezi nimi na klidu nepřidají. Za sebe bych, pro začátek, doporučil oblast kolem Trogiru.

Druhým zásadním bodem domácí přípravy je výběr lodě. Lodě First či Pogo slibují neuvěřitelné zážitky z plavby, nicméně je velmi pravděpodobné, že zbytek posádky výkon plavidla nikterak neoslní. Právě naopak. Náklon, vlny, strach z neznáma hrají zásadně ve váš neprospěch. Na  rodinnou dovolenou potřebujeme spíš karavan, ne sportovní žihadlo. Cílem je tedy široká, pohodlná loď. Nebojte se ani katamaránu. Pro malé prcky jsou obrovský kokpit, světlý salón či přední síť skvělým místem pro bezpečnou plavbu. V těsnější maríně navíc velmi oceníte dva motory a schopnost otočit se na místě, stejně jako klid na kotvě i při vlnění.

Objednejte také rovnou síť kolem celé lodě – dvě lanka zábradlí nezabrání malým ani větším zmizet směr voda, pokud na palubě o cokoliv zakopnou. Jistě, mají se držet, ale prevence je vždycky lepší než řešit dítě přes palubu.

3068
Na horu