Search
× Search
Pořád se něco děje...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pořád se něco děje...

Chorvatské pobřeží je jako nafukovací balón, který se plní turisty, dokud nepraskne. A čím více turistů, tím více situací více či méně zajímavých.

Začneme tentokrát na Zlarinu. Čtyřiadvacetiletá turistka se proháněla v 0735 na bicyklu ostrovními uličkami. Rozevlátá trajektorie pohybu dávala vědět, že turistka nevstala před chvílí z postele, ale do ní teprve míří. Výkyvy ukazovaly kvalitní večerní zábavu. 

Bohužel v jednu chvíli se z kopečka rozjela rychlostí, která mocně přesahovala v jejíím stavu rychlost bezpečnou. A pak už zatáčka, obrubník, náraz a místo postele transport do šibenického hospitálu. A navíc ji ještě čeká pokuta od zlarinských strážníků. Za nepřiměřenou rychlost. Poučení pro ostatní? Možná nejezděte po ránu z kopce.

Další zajímavostí ze světa vodních radovánek je, že až nyní se proláklo, že k získání průkazu voditelja brodice není nutné mít kormidlo v ruce. Nikdy v životě. S nasazením vlastního života nyní zjistil novinář Goran Šikić komplot při vydávání kapitánských průkazů. Bez absolvování jakéhokoli kurzu zašel na kapitanát, složil jednoduchou zkoušku a dostal papíry. A prý ani neumí vyplout z maríny.  Světe div se!

No, nakonec se podíváme do Tisna na Murteru. Německý Mercedes tam zaparkoval přímo na chodník podél moře. Předními koly vjel mezi trávník a levandule, automatickým zavlažováním si nechal omývat spodek vozu.

Na místo přijela odtahovka a Mercedes naložila. Přiběhla rozlícená majitelka vozu a začala se dožadovat jeho vrácení. Pak si všimla, že v restauraci naproti sedí místní gradonáčelník a svoji zlobu zamířila na něj. Vyhrožovala, že už nikdy nepřijede... Víte, co udělal náčelník? Poslal jí do prdele. Prozradil jí, že pro Tisno bude lepší, pokud už ho navštěvovat nebude.

To jsou víkendové novinky ze země, která kraluje turistickým tabulkám (alespoň v ČR).

 

4430
Na horu