Search
× Search
Potápění při zemětřasu, smůla na rybách a láska ve vlaku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Potápění při zemětřasu, smůla na rybách a láska ve vlaku

Skupina chorvatských potápěčů-archeologů se potápěla ve chvíli, kdy se země otřásla. Každá plavba, kdy je člověk na palubě sám, je nebezpečná. A může jít o plavbu stejnou, jako tisíce minulých. No a nakonec, jste-li mladý, světlovlasý, s kérkou na paži, možná vás někdo hledá…

Když se třese země

Skupina 5 potápěčů-archeologů se potápěla na Pagu v zátoce Slatina, která je otočená směrem k Velebitu. Byla neděle, nikde nikdo a vypadalo to na klidný pobyt pod hladinou… V plánu bylo, zmapovat náklad římských střešních tašek, které skončily na dně i s lodí v době, kdy střešní krytina nebyla ve střední Evropě známá.

Ve chvíli, kdy potápěčská parta hledala náklad, který nikdy nedoplul na místo určení, se země otřásla. I pod hladinou. A vodou se šířil hluk připomínající proplutí trajektu Petar Hektorović přímo nad hlavou. Proplutí trajektu, který se nikdy nepřiblížil.

Jinak nic. Nepříjemný hluk, ale jinak nic. Až se budete potápět a přejede vám nad hlavou trajekt v místě, kde žádný nejezdí, může jít také o zemětřas. To neznamená, že se nemáte koukat vzhůru, když jdete s pocitem trajektu v zádech k hladině.

Smůla rybáře z Drveniku

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Ilustrační foto
V sobotu se ztratil 78letý rybář z Velkého Drveniku. Vyplul na ryby a už se nevrátil. Jeho člun byl nalezen opuštěný u Hvaru. Na moři a po ostrovech probíhá pátrání, zatím je však neúspěšné. Na sobě má zelené tepláky a modrou zimní bundu. Je 185 cm vysoký a má šedé vlasy. Pokud by měl někdo o něm zprávy, kontaktujte policii na čísle 192.

Smutná zpráva by měla být varováním pro všechny. I všední činnosti mohou skončit ošklivou tragédií. Myslete na to především, když se vydáváte na delší plavby na dinghy. Zatím ještě na světě není nikdo nesmrtelný (i když je mnoho mladých přesvědčeno o opaku).

Ivana hledá Dalmatina…

Foto archiv

Foto archiv

Hledá se dalmatin z vlaku.
Ztraceno v překladu. Tak bychom mohli začít příběh o lásce a protivenství. O lásce z vlaku na lince Zagreb – Koprivnica. Googlepřeklad dělá z hledání životní lásky příběh z psího útulku.

Ivana M. (redakce zná celé její jméno, ale vzhledem k GDPR a ochraně zdrojů ho nesmí zveřejnit) jela v červnu vlakem ze Záhřebu do Koprivnice a dále do Virovitice. Proti ní seděl mladík, kterého od té doby hledá… Je roztřesená, nesoustředěná, nervózní… Podlamují se jí kolena, když si na něj vzpomene. A vzpomíná stále...

Má na to věk!

Ivana M. s mladíkem hovořila. Číslo si však nevyměnili… Od té chvíle ho hledá, kudy chodí. Protože na něj nikde nenarazila, vsadila na internet.

Pokud byste mladíka někde zahlédli, kontaktujte prosím nejbližší chorvatskou policejní stanici, ta už se o jeho doručení postará. 

Popis

Jedná se nejspíše o Dalmatince (alespoň podle Ivanky). Je vysoký, má kudrnaté, trochu delší světlejší vlasy, antivirový šátek přes ústa, tetování na pravé paži (biceps), měl s sebou sportovní batoh, je sportovec (měl tenisové míčky, z nichž jeden dal psu Ivany M., se kterým si hrál ve vlaku), byl to student (tehdy) a bylo mu mezi 20 a 25 lety.

Poznámka redakce

Pokud se budete někdo rozčilovat, že toto není jachtařský příběh, máte pravdu. Je to ale lidský příběh a ty musíme také zveřejňovat. Zamilovaný lidský příběh. My jsme hned přiklusali na pomoc, protože si myslíme, že je třeba lásce jít naproti. I když je samozřejmě možné, že je to celé jinak. Že tenista z Dalmácie žádné číslo nikomu dát nechtěl, a nakonec vystoupil z vlaku o zastávku dříve jen proto, aby měl klid. A ten čokl mu tenisák ukradl…

2319
Na horu