Search
× Search
Pozor na kontroly antifoulingu v Holandsku
Daniel Vodička

Pozor na kontroly antifoulingu v Holandsku

Důležitý článek pro milovníky Holandska přinesl německý časopis Yacht. Jde o používání antifoulingu a o mastné pokuty s tím spojené.

Holandské úřady budou dohlížet na užívání antifoulingu, který prošel tamní eko certifikací. Na rozdíl od současné praxe, kdy byly kontroly omezeny jen na aplikaci nátěru, budou nyní úřady moci odebírat vzorky i z lodí na vodě a ty pak podrobit analýze. Pokud by se zjistilo použití antifoulingu, který neprošel v Nizozemí schválením, bude hrozit pokuta až 2500 EUR.

Úřady ke zpřísnění přivedlo to, že současná praxe byla obcházena. Do schválených barev byl přidáván měděný prášek, nebo byly prázdné plechovky plněné levnější a účinnější barvou z Německa.

Pravidla by se měla vztahovat na všechny lodě, které mají svůj domovský přístav v Holandsku. Touto informací může být myšleno cokoli, protože vychází z googlepřekladu článku z němčiny (němčinu, stejně jako skoro všechny ostatní jazyky světa, neovládám).

Zajímavou pasáží googlepřekladu je otázka správného výkladu holandského slova GEBRUIK, které je do němčiny možné podle Googlu přeložit jako „POUŽITÍ“, nebo „POUŽITÍ“. To dokáže člověku zamotat hlavu!

Googlepřeklad

Předchozí nařízení, podle kterého lze použít pouze barvy s nizozemským zkušebním číslem, bylo často obcházeno. Uživatelé následně přidali měděný prášek nebo znovu naplnili staré kbelíky testovacím číslem příští rok s často účinnější a levnější barvou z Německa. Během výmazů nemohlo být prokázáno ani při kontrolách, a proto nebylo potrestáno jinak hrozící pokutou.

„Samozřejmě to nemohlo zůstat,“ říká Manon van Meer z Varen doe je samen, sdružení organizací, které chce zvýšit bezpečnost na vodě. “Konec konců mnoho, zejména německých nadšenců vodních sportů, prohlásilo, že čistá voda je jedním z hlavních důvodů jsou proto prázdniny v Nizozemsku, zejména v provincii Friesland, která je hybnou silou nového nařízení, “dodal van Meer.

„Existuje zařízení, které může také naznačovat, zda je proti znečištění schváleno pro lodě ležící ve vodě,“ říká van Meer. Zástupce Varen doe je samen nechtěl poskytnout žádné další informace o zlověstném zařízení. Měří obsah mědi na povrchu, pokud je vyšší než v současné době povolených 12 procent, předpokládá se, že protihluková úprava není v Nizozemsku schválena, pak musí být barva odstraněna a bude účtována pokuta ve výši 2500 EUR.

Nařízení se vztahuje na všechny lodě, které mají svůj domovský přístav v Nizozemsku, včetně lodí pod německou vlajkou. Žádost o předložení právního základu nového řízení nebyla dosud splněna. Otázka se však točí kolem termínu „Gebruik“ - to by se dalo překládat jako „použití“ nebo „použití“. „Gebruik“ byl dosud považován za proces aplikace, tj. Malby. Protože to však nepřineslo žádoucí účinky, tento termín se nyní jednoduše rozšiřuje a rozšiřuje na použití ve vodě. To znamená, že jsou také možné kontroly ve vodě. 

„Vláda usiluje o řešení s antifoulingy bez biocidů. To se stane za několik let, jsem si tím jistý, "je přesvědčen van Meer. Aby se prokázala účinnost těchto produktů, byly provedeny testy různých systémů na různých místech v Nizozemsku. Pokud tedy chcete použít nový prostředek proti znečištění, měli byste počkat na testy a případně přejít na účinnou alternativu, která může ušetřit spoustu problémů.

Nizozemsko je opět před zbytkem Evropy. Němečtí nadšenci pro vodní sporty se však s otázkou kvality vody potýkají již nějakou dobu. Například pravidla pro vypouštění toaletní vody jsou stále blíže. Co na první pohled vypadá jako šikana, je opravdu pokus o ochranu vody, abychom mohli v Nizozemsku pokračovat ve vodních sportech bez obav. Za tímto účelem by bylo stejně důležité zabývat se dalšími průmysly znečišťujícími vodu, jako je nákladní doprava a zemědělství. Snahám v tomto směru doposud z velké části bránily různé lobby. „Ale to také přijde!“, Reassures van Meer.

 

 

3912
Na horu