Search
× Search
Pozor na špióny na moři
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pozor na špióny na moři

Pohybujete-li se podél východního pobřeží Spojených států, dejte si pozor. Vaše noční plavba může bez varování skončit srážkou s ruskými špióny. Jsou to špióni. Nesvítí, neodpovídají na volání, nevysílají AIS identifikaci.

Ruská špionážní loď Viktor Leonov v utajení křižuje vody Atlantského oceánu u amerického pobřeží. V oblasti rušného provozu způsobují ruští špióni rychlé šednutí vlasů na hlavách kapitánů nákladních lodí. V mlze a za slabé viditelnosti nesvítí, neodpovídají na volání a rozhodně nevysílají AIS identifikaci.

Loď ověšená anténami jak indický bytovka, je pojmenována po dvojnásobném hrdinovi Sovětského svazu Viktoru Leonovi. Velký muž v 15 letech odjel do Moskvy, stal se mladým komunistou a vynikajícím pracantem. Následovala kariéra v námořnictvu a nakonec jméno na přídi anténového křižníku, který nyní děsí námořní dopravu.

Ruské námořnictvo má v poslední době období, kdy se pořád něco děje. Nedávno zahořela jediná ruská letadlovka, na Krymu se potopila ponorka i s plovoucím dokem a nyní ruské uši, které se bez světel snaží zachytit vysílání amerických rozhlasových stanic.

 

3241
Na horu