Search
× Search
Pozor na zloděje v Zadaru a Korčula 1930
Daniel Vodička

Pozor na zloděje v Zadaru a Korčula 1930

Chorvatština do nedávna málem neznala výraz pro zloděje. V poslední době se situace změnila a v okolí Zadaru straky odnášejí přívěsné motory. A pokud budete na Korčule, nebojte se lapků a zajděte si na výstavu fotografií.

V okolí Zadaru se v poslední době kradou přívěsné motory. A nejen to, německému turistovi zmizel dokonce kajak. Ke krádeži eskymácké lodice došlo ve Svatém Petru, Motory mizejí v celém okolí Zadaru, v noci z úterý na středu (noční tma je lupičům nakloněná) si odnesli přívěsný motor ze Sukošanu (zřejmě nešlo o marínu, zpráva není konkrétnější). Již na konci července zmizely čtyři přívěsáky přímo z nábřeží v Zadaru.

Zdá se, že stejně jako táhnou do teplých krajin turisté, tak s nimi přilétají i predátoři, pro které jsou zdrojem obživy.

Korčula mezi válkami

Jste-li nyní v okolí Korčuly, máte výjimečnou příležitost se podívat, jak to na ostrově vypadalo mezi dvěma světovými válkami (pozn. pro mladší generaci – jedná se o dobu v první polovině minulého století). Městské muzeum Korčula zve na projekci připravenou u příležitosti zahájení výstavy „Korčula mezi světovými válkami ze sbírky Etnografického muzea v Bělehradu“. Projekce se uskuteční dnes od 2100 (crkva Gospojina i Trg sv. Marka u Kočuli). Promítání proběhne i zítra a pozítří ve stejnou hodinu.

Jde o jedinečnou příležitost vidět, jaká změna může nastat za necelých 100 let.

 

3868
Na horu