Search
× Search
Pramice v Classe Mini
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Ostatní regaty

Pramice v Classe Mini

Závodní speciály Classe Mini jsou zkušební platformou pro svět větších závodních jachet Class 40 a IMOCA. Podívejte se na snímky nově vyrobené jachty navržené designéry Finot Conq.

Testování nových nápadů ve třídě Class 40, nebo dokonce ve třídě IMOCA, je pro inovativce příliš drahé. Testujte revoluční myšlenku na jachtě za 5 milionů EUR. To sponzor nezaplatí. Ve třídě Class 40 je to sice o nulu levnější, ale stále žádná láce. Ve světě grand prix offshore jachtingu zbývá třída Classe Mini. Ceny karbonových speciálů se pohybují kolem 200 000 EUR. Není to láce, ale nejvíce se jí to blíží. Nízká cena a závodníci, kteří věří inovacím. To jsou důvody, proč je zde odvaha a chuť do dobrodružství.

Foto Maxime Sallé

Foto Maxime Sallé

Samozřejmostí jsou foily.
Nová Mini připomíná rybářskou pramici. Jen bude o něco širší. Pravidla třídy Classe Mini udávají maximální šířku 3 metry. Při délce 6,5 m již je podlahová plocha uvnitř skoro 20 m2. To je v Hong Kongu byt pro mladou rodinu. Jachta bude vybavena foily a to i na kormidlech, což je ve třídě IMOCA zakázáno. Měla by tedy skutečně létat.

Pilotem bude zkušený minista Maxime Sallé.

3642
Na horu