Kurzy TOP
× Search

Škoda nevyplout

Nechcete se ještě vydat na loď? Příští týden bude na Jadranu krásně slunečno a až 28°C. V Černé Hoře je dokonce možné, že teploty překročí tropickou třicítku. Počasí na last minute jako...

Nejlepší závodní video roku je...

Vítr na České námořní rallye hází organizátorům klacky pod nohy. Bezvětří využívají závodníci i podpůrný tým všelijak. Kameraman Ivo Legner připravil včera zřejmě nejlepší závodní video roku. Výhodou je, že má i edukativní podtext. Podívejte se, jak se na závodních lodích pracuje s genakery.

Jak je to s těmi řidičáky a vozíky...

Jachtařská sezóna ve středozemských i vnitřních vodách se pomalu chýlí ke konci a tak se loď na vozíku za autem stane čím dál častějším úkazem i na našich silnicích. Na fórech a v diskuzích se proto opět rojí dotazy „jaký řidičák potřebuji na takový a makový vozík“. Pojďme si v tom...

Potíže s přihlášením na LN

Pokud jste registrovaní uživatelé Lodních novin a máte potíže s přihlášením na některou z našich přednášek, omlouváme se vám. Máme technický problém někde tam, kde já tomu vůbec nerozumím. Proto nejsem schopen ho ani popsat. Chcete-li se přihlásit, použijte postup níže.

Ztroskotání v Bonifacciu

Nedaleko přístavu Bonifaccio ztroskotala nákladní loď Rhodanus dlouhá 90 metrů. Podle papírů bylo na palubě lodě registrované v ostrovním státě Antigua a Barbuda v Karibiku 7 osob. Nikdo na lodi se ale na volání neozval.

6 x ClubSwan 36 ve Splitu

Od příštího roku by mělo být ve Splitu v ACI maríně k dispozici 6 jachet ClubSwan 36. Půjde o první tréninkové centrum na světě. Projekt bude nazván ACI Sail.

Poslední

Theme picker

Na horu