Search
× Search
Připraveni na Mistrovství republiky v ORC?
Daniel Vodička

Připraveni na Mistrovství republiky v ORC?

O víkendu startuje v chorvatské Vodici republikový šampionát v handicapu ORC, jehož součástí je i unikátní regata s nočním startem Jabuka. Kolik lodí bude nakonec na startu?

Do závodu je v této chvíli přihlášeno 12 týmů, včetně loňského vítěze Benemedo a předloňského SPG. Na místě bude také vynikající tým Tři sestry, který bude také chtít jen zlato.

Na rozdíl od standardních regat, které naši jachtaři v Chorvatsku jezdí, vyplouvá Jabuka na otevřené moře. Navíc v době, kdy již na Jadranu panuje zimní ráz počasí. I to je důvod, proč musí být lodě mnohem lépe vybavené, než při běžné regatě před Vodicí. 

Bezpečnostní výbavu pro závod najdete zde. Je vaše jachta na regatu kompletně vybavená? Nestačí jen mít vše potřebné na palubě, také musíte překontrolovat expiraci. S prošlými raketami, nebo nespolehlivou vestou vás nemusí na start pustit. Chybí-li vám něco, můžete vše koupit zde. 

Vesty

A ještě doporučení na závěr. Jadran již pozvolna chladne a to je vážný důvod proto, abyste při závodu používali záchranné vesty. Vesta uložená v podpalubí je v případě potřeby vestou zbytečnou. Protože jsou na charterových lodích obvykle jen klasické pevné záchranné vesty, ve kterých se moc závodit nedá, udělají závodní jachtaři nejlépe, když si pořídí samonafukovací vestu vlastní. Je to sice výdaj navíc, ale v případě potřeby výdaj nedocenitelný. Se správným výběrem vesty vám poradí ve fas yachtingu.

5012
Na horu