Search
× Search
První fotografie nové Hallberg Rassy 340
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

První fotografie nové Hallberg Rassy 340

Synonymem pro sousloví kvalitní turistická jachta je Hallberg Rasy. Švédská loděnice zveřejnila první snímky své horké novinky.

V nabídce loděnice jde o druhou nejmenší jachtu. Designéři u nových modelů kvůli rychlosti maximalizují délku vodorysky. Při délce trupu 10,36 cm je délka na vodorysce 10,10 m. I díky tomu dokáže tato nevelká turistická jachta atakovat na zadobok hranici 10 uzlů.

Vnitřní uspořádání je klasické. Dvě kajuty, centrálně orientovaný salón, kuchyně do L a koupelna vpředu. Puritánům se nebude líbit absence navigačního stolku. Co je naopak dobré, to je velké množství skříněk a poliček po celé lodi. To je to, co je pro pobyt na palubě důležité.
Co se značky HR týče, na lodi je několik netradičních prvků. V první řadě to jsou dva listy kormidel, dále dvě kormidelní kola a konečně velká sklopná koupací plošina na zádi.
Pojďme se ale podívat na první fotografie novinky. Na úvodním snímku vidíte hned dva prvky, které nebyly u jachet této značky běžné. Jde o sklopnou koupací plošinu na zádi a krátký čelen na přídi. Díky koupací plošině se podařilo využít téměř celou délku trupu a zvětšit tak objem podpalubí i prostor na palubě. Vždyť délka kokpitu je 2,83 m.

 

Čelen

Čelen je určen k uchycení plachet typu Code... Jejich chvíle přichází především ve slabém větru. bez nich by přišel na řadu motor. S nimi je možné si i nadále užívat klidnou plavbu.

Malá gena

Doba velkých gen je už dávno pryč. Plachty zasahující pouze po vanty jsou mnohem lepší pro manipulaci. Při správně provedeném obratu téměř není třeba klika. 

Kokpit

Všechna lana jsou svedena na vinšny na ochozu kokpitu. Kormidelník tak má potřebné věci po ruce. 

Kotevna

Velikost kotevny překvapí. na přídi je místo nejen na řetěz, ale najde se zde i dostatek prostoru na několik fendrů. 

Kuchyně

Jsme na lodi dlouhé jen necelých 10,5 metru. Přesto se zde podařilo vytvořit plnohodnotný kuchyňský kout, který nabízí i smysluplnou pracovní plochu.

Více informací najdete zde.

3472
Na horu