Search
× Search
Řecko a Itálie se otevřou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Řecko a Itálie se otevřou

Další dva evropské státy se otevřou pro turisty. Jde v první řadě o Řecko, které se dokázalo s virem vypořádat jako jedno z nejlepších. Také Itálie otvírá brány. Zde je ale možné očekávat obavy ze strany turistů.

Řecko

Řecko se plánuje otevřít turistům od poloviny června v první vlně a od začátku prázdnin ve vlně druhé. V polovině června by již měly být otevřeny restaurace, bude fungovat lodní doprava, částečně i doprava letecká. Turisté po příletu budou vyplňovat dotazníky, případně může být aplikováno náhodné testování. Vše by tedy mělo jít jako po drátku, protože papír snese vše a testování je pracné…

Hotely se v Řecku budou pro zahraniční turisty otvírat v již zmíněných dvou vlnách v polovině června a na začátku července. Kapacita hotelů bude snížena na polovinu a v bazénech budou plavčíci s metrem v ruce dohlížet na počet osob na metr čtvereční (V případě, že byste s určením hustoty plavců nesouhlasili, můžete se odvolat k řeckému nejvyššímu soudu Areios Pagos, který má na vyřízení vaší stížnosti 12 měsíců). V současné chvíli zjišťujeme, jak to bude s charterem v Řecku, zdali budou platit nějaká omezení…

Itálie

Podle informací společnosti NSS se v Itálii otevře možnost charterových plaveb od 3. června. Samozřejmě budou aplikována nejrůznější hygienická opatření, která si dávají za cíl vyděsit vir natolik, aby se hostům z ciziny vyhnul (při výměnách posádek budou lodě zahaleny do ozonového mraku, kterého se vir bojí podobně, jako Drákula česneku).

Dá se očekávat, že z Itálie budou mít naši jachtaři ještě nějakou dobu strach, ale Řecko se s nákazou popralo mnohem lépe než my (ČR 8721 nakažený, 304 úmrtí, Řecko 2850 nakažených a 166 úmrtí) a není důvod, proč na letošní plavbu nevyrazit právě tam.

 

8840
Na horu