Search
× Search
Říká se tomu sezóna…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Říká se tomu sezóna…

Turistická sezóna jde do finále. I když sezóna… V Barceloně jsem jednou viděl nápis: „Proč se tomu říká turistická sezóna, když je není možné střílet?“ Nimrodi vědí, o čem je řeč...

My se podíváme ještě jednou na dění v Chorvatsku, kde jsou turisté již hezkou řádku let přemnožení a určitá forma regulace by mnohému prospěla. Odchyt živých jedinců by byl humánější.

V jižní části Dugiho otoku došlo ve středu v 1830 k vážné nehodě na motorové jachtě plující pod českou vlajkou. Jachta manévrovala nedaleko břehu a při té příležitosti do moře spadl čtyřiatřicetiletý Rus, kterému lodní šroub zle pošramotil nohu. Zraněný byl transportován do nemocnice v Zadaru. Jeho stav je vážný. V okamžiku nehody bylo na lodi ještě 9 osob. Kapitánem jachty byl čtyřiatřicetiletý Čech. Okolnosti nehody se vyšetřují. Není zatím známo, zda hrál v neštěstí svoji roli alkohol.

Sky Flyer

V Biogradu se zasekl kolotoč. Nebyl to jen tak ledajaký kolotoč. Jde o atrakci nazvanou Sky Flyer. Kouslo se to a nešlo dolů. Naštěstí bylo možné vypnout točení. Jináč by se asi zvrtly i žaludky milovníků krouživého pohybu. Na záchranu se čekalo hodinu a půl. Na místo sice ihned dorazili místní hasiči z Biogradu, dvoučlenná jednotka dorazila v plném počtu, ale mohli se jen dívat. Biogradský vysouvací žebřík je na servisu v Německu. Proto bylo nutné povolat na pomoc další dvoučlennou jednotku ze Zadaru, která již dostatečně dlouhými štaflemi disponuje. Spojeným silám družstev ze Zadaru a Biogradu se podařilo turisty lačné po nebezpečí zachránit.

Podobná nehoda se stala Sky Flyeru i loni. Záchrana byla mnohem delší, protože žebříky byly na výjezdu u požáru a nejbližší volný byl na Makarské. Ten ale nemohl vyjet, protože z něj náčelník natíral okapy.

340 kg smíchu

Poslední zpráva se týká byznysu. Na hraničním přechodu Karasovići odhalila policie zásilku 340 kg marihuany. Dodávka byla určena na vnitřní trh Chorvatska, k pokrytí turistické spotřeby v závěru sezóny především v letoviscích Hvar, Bol, Makarska, Dubrovnik a Vodice. Policejní akce tak bude mít negativní dopad na náladu v letoviscích koncem srpna a na začátku září.

3844
Na horu