Search
× Search
RM 970
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

RM 970

Dřevo je nejstarším materiálem pro stavbu lodí. I když se to nezdá, je i dnes používané a má spoustu výhod. Výborné jachty ze dřeva nesou značku RM.

Navzdory mnohými přehlíženému materiálu jachty RM získávají ve světě ocenění. Letos se o titul jachty roku uchází také novinka RM 970. Stejně jako ostatní jachty RM je vyrobena z překližky a epoxidu. Jde o trvanlivý, bezpečný, lehký a velmi tuhý materiál. Díky moderním lepidlům a materiálům pro povrchovou úpravu se není nutné obávat negativ, která dřevo v minulosti provázela.

Jde o lehké a výkoné lodě, které patří mezi cruisery stejné velikostní kategorie k těm nejrychlejším. Asi i díky tomu si 970 vybral i poslední vítěz Vendée Globe a nyní skipper trimaranu Ultime Macif Francois Gabart.

Za designem jachty stojí Marc Lombard Vychází z moderních závodních offshore jachet. Na první pohled je patrné, že RM 970 je extrémně široká jachta. Nejen na zádi. Maximální šířka je protaženy až k středu lodi. To dodává jachtě tvarovou stabilitu a tedy i výkon. Vzpomeňte si na design Magnum Davida Raisona v Classe Mini, který je extrémní ukázkou toho, jak je šířka pro výkon důležitá.Výhodou do tvrdých podmínek je také kutrové oplachtění, které umožňuje vetší variabilitu sail planu.

Šířka ale není výhodná jen pro plavební vlastnosti. Jachta RM 970 je v podpalubí mnohem prostornější, než by se podle délky mohlo zdát. Vnitřní uspořádání nabízí vše nezbytné, ale zároveň se v trupu neplýtvá hmotností. Čekejte střízlivé zařízení.
Jachta je nabízena s více verzemi kýlu. Klasický kýl je standardem, dvojitý bilge kýl je určen do přílivových vod.
RM 970 bude vystavena na veletrhu v Düsseldorfu v hale 15, stánek D31.

Parametry

 

Celková délka s čelenem 10,57 m
Délka trupu 9,65 m
 Délka na vodorysce  8,95 m
Šířka 3,70 m
Ponor 2,10/1,65 m
Výtlak 3900/4100 kg
Nádrž na palivo 65 l
Nádrž na vodu 140 l
Výkon motoru 20 HP
Plocha hlavní plachty 33,3 m2
Plocha geny 27,8 m2
Design Marc Lombard
Cena 120 000 EUR bez DPH
Více www.rm-yachts.com
4089
Na horu