Search
× Search
Ryba na rozdávání, ženy proti policii a jaro bez šparglu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Ryba na rozdávání, ženy proti policii a jaro bez šparglu

Životní úlovek přivezli Pave Andričević s Anto Poljanićem. Na malé rybářské loďce dovezli do Trpanje na Pelješacu 680 cípalů. Životní úlovek v časech čínského moru. Všechny ryby rozdali…

Dvojice rybářů zažila úlovky jako nikdy. U severního pobřeží Pelješacu za tři dny ulovila na sedm stovek cípalů. Z toho za jediný den to bylo 408 kousků! V loďce nebylo kam šlápnout. Také se mohla kdykoli potopit…

Pave Andričević si nechal 4 kousky pro sebe a zbytek rozvezl lidem v okolí. Když je ten mor…

Ženy proti policii

Ve Splitu vylákalo slunečné počasí lidi ven. Někteří navzdory přísným koronavirovým opatřením zamířili i na pláž Bačvice. Policie porušení protimorových opatření zaznamenala a ženy vyzvala k ukončení činnosti. Dvojice opalovánichtivých dam ale nechtěla ustoupit a přešla do protiútoku. Policie hrozila, ženy vypouštěly z úst slova, která většina dam ani nesmí znát.

Navzdory hbité vyřídilce policejní obušky zvítězily a v proudu nepublikovatelných slov byly ženy dovedeny na stanici, identifikovány, odsouzeny k nuceným pracím a deportovány na 30 let na Goli otok.

Jaro bez šparglu

V Dalmácii začalo období divokého šparglu (mladší generace by ho mohla znát jako divoký chřest). Domorodci ho prodávají v této době kolem silnic. V restauracích jde o oblíbenou surovinu.

Letos si na něj budeme muset nechat zajít chuť...

3226
Na horu