Search
× Search
Slovinská opatření přitvrzují
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Slovinská opatření přitvrzují

Česká republika a Chorvatsko přestávají být pro slovinskou vládu bezpečné země z pohledu nákazy koronavirem. Slovinci zvažují nová opatření na hranicích.

Za posledních 24 hodin bylo ve Slovinsku otestováno na koronavirus 1198 osob, z toho bylo 21 osob pozitivních. Počet nakažených opět roste.

Vyšší počty nakažených jsou spojovány se zábavami a diskotékami, které jsou navštěvovány přeshraničně.

Vláda se chystá zavést přísné kontroly při vstupu do Slovinska z Chorvatska a Maďarska. Na hraničních přechodech budou cestujícím předávána rozhodnutí o uvalení karantény na dané adrese.

Podle Slovinců vypadávají z tzv. zeleného seznamu tři země – Česká republika, Francie a Chorvatsko.

Slovinci, kteří se budou zítra vracet z Chorvatska tak mohou učinit bez strachu z karantény, budou ale muset dokazovat, kde přesně v Chorvatsku byli.

Na rozhodnutí o zpřísnění opatření na hranicích se ještě pracuje. Jasné není nic, ani na občany kterých zemí se budou zpřísněná opatření vztahovat.

Výše zmíněné informace vycházejí ze zprávy Jelko Kacina, mluvčího slovinské vlády.

Další informace zatím nemáme. Nejsme tedy schopni říci, jestli půjde o omezení týkající se cestujících s cílovou destinací Slovinsko, nebo se bude vztahovat i na tranzitující osoby. Vzhledem k minulému slovinskému postupu je možné, že opatření nebudou na tranzitující osoby aplikována.

7240
Na horu