Search
× Search
Smrtelná nehoda nedaleko Splitu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Smrtelná nehoda nedaleko Splitu

Pád z paluby plachetnice se stal osudným šestadvacetiletému mladíkovi z Německa. K nehodě došlo na jižní straně ostrova Šolta nedaleko Splitu. Některé okolnosti nehody jsou stále v šetření.

Mladý Němec spadl z paluby jachty. Proč k pádu došlo, není zatím jasné. Stejně tak není jasné, jak se dostal pod záď k lodnímu šroubu, kde zůstal uvězněn a utrpěl zranění neslučitelná se životem. K nehodě došlo před polednem na charterové jachtě Capella. Na palubě jachty zůstal čtyřiatřicetiletý kapitán a 6 členů posádky. 

Na místo ihned vyrazili záchranáři, včetně speciálního oddílu potápěčů. Cílem vyšetřovatelů je, zjistit proč došlo k pádu přes palubu a jak se nešťastný mladík dostal do oblasti propeleru. Vzhledem k šíři dnešních jachet by po pádu z paluby měl skončit vedle boku jachty daleko od propeleru.

Nešťastná událost by měla být pro mnohé důvodem k zamyšlení. Především mladší posádky občas neberou nebezpečí spojená s pohybem na jachtě vážně. To, co se na palubách jachet děje, je někdy dáno neopatrností, jindy jde o úmyslné riskování. Navíc mnohdy hraje roli také alkohol.

Rekreační jachting není nebezpečnou činností, pokud ho sami nebezpečným neuděláme. To je třeba stále mít na mysli.

7157
Na horu