Search
× Search
First minute
Špatný nápad s tragickým koncem?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Špatný nápad s tragickým koncem?

Včerejší rekordní bóra zřejmě bude mít v Chorvatsku i jednu oběť. Surfařská škola na Bolu využívala silný vítr a prkna se proháněla nedaleko Bolu. Pak však nahlásil šéf školy ztrátu dvou surfařů.

Rozběhla se záchranná akce. Naštěstí na dva sportovce narazila loď potápěčské základny Delfin a vytáhla je z moře 1,5 míle od Bolu.

Jen šest minut se zdálo, že je vše v pořádku. Pak přišel další telefonát ze surfařské školy. Chyběla další osoba, tentokrát žena z Mexika. Vzhledem k bouři na moři byl do akce povolán pátrací letoun Pilatus.

Poslední zprávy mluvily o surfařce cca 200 metrů od břehu Bolu, když se snažila plavat k pobřeží a pustila prkno. To bylo později z letounu Pilatus nalezeno. V 1656 bylo pátrání přerušeno, protože podmínky byly na moři takové, že další lety byly zbytečné. Dnes se pokračuje v pátrání na pobřeží Hvaru.

Zdá se neuvěřitelné, že při předpovědi, která byla, pustí surfařská škola začátečníky na moře. V tom co přišlo, bylo zřejmě nemožné se zachránit vlastními silami. Opuštění prkna byla zřejmě hloupost, zajišťovalo plovatelnost a lepší viditelnost trosečníka. Navíc Hvar byl nedaleko… Na druhou stranu i nízké pobřeží Hvaru zřejmě bylo včera vražednou pastí.

Zkrátka řečeno. Blbým nápadem bylo pustit je na moře…

 

Vytisknout
5800
Na horu