Search
× Search
Studentská brigáda?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Studentská brigáda?

Na černohorské školní lodi Jadran našla policie 50 kilo kokainu. Plachetnice se zrovna chystala vyplout. Trup lodi nyní z vnější strany prohledávají potápěči.K materiálu se nikdo nehlásí.

Černá Hora je známá tím, že jsou tam možné i věci jinde nepředstavitelné. Svého času šlo o zemi, která vstřebávala těžko uvěřitelné množství cigaret. Po přepočtu na hlavu a den to vycházelo snad na karton. Děti a kojící matky nevyjímaje. A nebylo to tím, že by všichni měli plíce prokouřené více než v jiné balkánské zemi. Místo domácí spotřeby byl preferován export. Každou noc startovaly na cestu přes Jadran bleskurychlé čluny, které vyklápěly levné kuřivo u italských pláží.Import - export!

Černohorci jsou zdatní obchodníci. Proč tedy nevyužít školní plachetnici k přepravě nákladu? Desítky tun tovaru se sice do podpalubí nevejdou, ale pár desítek kilogramů není problém. Tedy nebyl. Do pátku. Nyní už je.

Zatím nebyl nikdo zatčen, protože se nepodařilo zjistit, komu ceněné zboží patří. Třeba šlo jen o menší přivýdělek ke studiu…

4372
Na horu